" /> Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları Ne Kadar |
Oca 10, 2020

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları Ne Kadar

Tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları tahmin edildiği kadar yüksek değildir. Ortalama servis ücreti şehre göre değişmekle birlikte 150-250 TL arası farklılık göstermektedir. Fiyat çeşitli nedenlere bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Tuvalet Tıkanıklığını Açma Fiyatlarını Etkileyen Nedenler

  • Dairenin olduğu kat
  • Tıkanmış borunun ana gider hattı olduğu durumlar
  • Tıkanmış borunun çeşidi

‘Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları Ne Kadar?’ sorusunu dairenin zemin katta veya bodrum katta olduğu durumlar etkiler. Bu durum, binanın tüm giderlerinin zemin altından rögara ulaşmasından ötürüdür.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma 150 TL
Lavabo Tıkanıklığı Açma 150 TL
Klozet Tıkanıklığı Açma150 TL
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma150 TL
Logar Tıkanıklığı Açma250 TL

BİLGİ : Yukarıda belirtilen fiyatlar standart işlemler için belirlenen fiyatlardır. Net fiyat bilgisi almak için firmamız ile iletişime geçin.

Ana gider hattı tıkanıklığı ise en sıkıntılı problemlerin ortaya çıktığı tıkanıklık çeşidi olarak dikkat çeker. Bu durumun nedeni ise çevrenin kirlenmesidir. Yalnızca dairenin kullanımından çıkıp bu durum üst katlardaki tuvalet veya lavabo kullanıldığı durumlarda ya da binanın zemin katındaki dairelerden taşma yapabilir.  Bu gibi durumlarda klozetin ne zaman ve ne şekilde taşacağı önceden kestirilemez.

Tıkalı borunun cinsinin ‘Tuvalet Tıkanıklığ Açma Fiyatları Ne Kadar?’ sorusundaki önemi ise borunun künk boru olmasına bağlıdır. Künk boru; önceleri kil, şimdilerde ise çimento ham maddesiyle üretilmiş borulardır. Künk borular bir süre sonra ilk seferki özelliklerini yitirip çökme yaşarlar. Çökme işlemi gerçekleştiğinde yeraltında olduklarından toprak boru içine yerleşerek tıkanıklığa sebep olur. Böylesi durumlarda logar açma işleminden önce tıkanıklık tespit eden teknolojik aygıtlar ile borunun içi izlenir. Eğer tıkanıklığın sebebi bu çökme ise dedektör yardımıyla çökmenin bulunduğu nokta belirlenir. Boruya çeşitli yollarla ulaşılıp künk boru yenisiyle değiştirilir ve işlem tamamlanır. Bu işleme ihtiyaç kalınması fiyatı etkileyen önemli unsurlardır.

Tuvalet Tıkanıklığı ve Klozet Tıkanıklığı Arasında Fiyat ve İşlem Farkı Var Mı?

Ayrıca tuvalet tıkanıklığı ve klozet tıkanıklığı açma fiyatları birbirlerine paralellik gösterir. Klozet tıkanıklığının giderilmesi için klozet taşı sökülüp içerideki durum incelenmek zorundadır. Tuvalet tıkanıklığında kullanılan kanal açma makinesi klozet deliğinden direkt olarak gönderilemez çünkü klozet deliğinin olduğu alanda ‘S’ harfine benzer pimaş borusu vardır. Makinenin bu borunun içinden ilerleyebilmesi oldukça zordur. Fakat klozetin sökülmesi klozet tıkanıklığı açma fiyatları üzerinde etkili değildir.

Bu yazıda ‘Tuvalet Açma Fiyatları Ne Kadar?’ sorusunu işledik. Bu işlemler tamamıyla tecrübe ve bilgi gerektiren işlemler olduğu için konu hakkında uzman bir tesisatçıdan yardım almanız önerilir.

tuvalet acma fiyatlari

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları Ne Kadar
Tuvalet açma fiyatları tahmin edildiği kadar yüksek değildir. Ortalama servis ücreti şehre göre değişme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir