" /> Su Kaçağı Tespiti | Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tespiti | Gül Tesisat

Su Kaçağı Tespiti

su kaçağı tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Evinizin veya iş yerinizin su kaçağı tespiti için özel akustik cihazlar aynı zamanda termal kameralı sistemler kullanılmaktadır. Cihazla su kaçağı bulma, kaçağın yerinin tespit edilmesini 15 dakikadan az bir süreye, kaçağın onarımını ise kırma ve dökme işlemi yapmadan profesyonel bir şekilde tamamlamaktayız. Profesyonel ekibimiz bu aşamada sizlere garanti vermektedir, su kaçağının bulunamaması durumunda ücret alınmayacaktır…

15 Dakikada Su Kaçağı Tespiti!

Global teknolojinin sağladığı hız ve konfordan faydalanarak, öncelikle kırma ve dökme işlemi yapmadan su kaçağının yeri tespit edebilmek için son çıkan ekipmanları kullanıyoruz. Su kaçağı tespiti için özel  bir tesisat ekibi adresinize gelerek, su borularının bulunduğu noktada akustik cihazlarla dinleme yapmaktadır. Bu dinleme suyun hangi hızla ve yoğunlukla nereden geldiğini tespit etmek için en iyi yöntemdir. Dinleme bittikten sonra, boru ve duvar çatlaklarının olduğu bölümden termal kameralarla izleme yapılabilmektedir, bu işlemle birlikte su kaçağının neden ve nereden kaynaklandığı % 100 tespit edilerek 15 dakikanın sonunda onarım işlemine başlanacaktır.

Su Kaçağı Nedir?

Yukarıda da bahsedildiği gibi günümüzde suları kuyulardan çekip evlerimize ya da iş yerlerine taşımıyoruz. Bu işleri otomatik olarak yapan sistemler bulunmaktadır. Bu sistemlerden biri olan su tesisatı da her kapalı ve yetkili alana su getirmek için çaba göstermektedir. Su, bazı durumlarda kaynaktan çıka bile ulaşması gereken yere ulaşmayabilir. Bu gibi durumlarda akla gelen ilk şey de suyun geçiş yolu olan borularda bir arıza olup olmadığıdır.
Su, ana kaynaktan çıktıktan sonra çıkış noktasına gelmiyor ise bu durumda suyun geçiş yolu olan borularda bazı belli başlı sorunlar olabilir. Bu sorunlardan ilki sistemde meydana gelen tıkanıklıktır. Tıkanıklık adı verilen durum düşünüldüğü gibi boruya bir şeylerin sıkışmış olması ihtimalidir. Sıkışan parçadan dolayı da suyun yolu kesilmekte ve ilerleme kaydedememektedir. Bu nedenle de sistem tıkanıklığı ilk seçeneklerden bir tanesidir.
Suyun hedefe ulaşmamasının diğer bir nedeni de su kaçağı olabilmektedir. Su kaçağı denilen olay suyun sistem içerisinde bulduğu bir delikten, zedelenmiş bir kesitten sızması ve başka bir yere gitmesi şeklinde tanımlanabilir. Bu olay sonucunda da yine su ana kaynaktan çıkacak fakat hedefe gelemeyecektir. Su kaçağında var olan kaçak ne kadar büyük olursa hedefe varan su o kadar az olur ya da hiç olmaz. Bu nedenle kişiler su kaçağını mutlaka uzman birine tamir ettirmelidir

Su Kaçağı Nasıl Fark Edilir?

Su kaçağını fark etme olayı su kaçağı tespiti olarak da isimlendirilebilir. Bu tespit kişilerin ihtiyaç duydukları ve her zaman gelen su miktarından az su gelmesi ya da hiç su gelmemesi ile tespit edilebilir. Bu aşamadan sonra bireylerin su kaçağı konusunda ne yapacağı çok kritiktir çünkü yanlış bir şey kaçağın daha da artmasına sebep olabilir ya da bu sistemde farklı bir hasar bırakabilir. O nedenle su kaçağını fark eden kişiler kesinlikle olayı anlamadan ya da ne yapacaklarını bilmeden kendi kendilerine müdahale etmeye çalışmamalıdır

Üst Kattan Su Akıyorsa Ne Yapılır?

Su sızıntısı her zaman kendi mülkünüzde gerçekleşmemiş olabilir. Üst katınızda oluşan ve size zarar veren su sızıntısı problemlerinde firmalar öncelikle üst kattaki komşunuz ile iletişim kurmanızı önerir.

İlk Uygulanacak Yöntem Nedir?

Üst kattan su akıyorsa, komşunuza, alt katına su aktığını ve tüm vanalarını kapaması gerektiğini iletmelisiniz. Uzman bir tesisatçı müdahalesinden önce komşunuz su saatindeki su vanasını kapatmalıdır böylelikle ilk müdahale olan suyun akmasını engelleme işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Eski Yöntemlerden Kaçının

Eskiyen binalarda ya da iyi yapılmayan su tesisatlarında kaçaklar meydana gelebiliyor. Bu durum size ve varsa alt komşunuza zarar verebiliyor. Eski tip yöntemlerle su kaçağını bulma, eğer kırma işlemi yapılıyorsa fayans, fayans ustası, sıva gibi fazla maliyetli aşamalar yaratıyor. Üst kattan su akıyorsa, suyun çıktığı yer her zaman kaçağın olduğu yer olmayabiliyor bu sebeple de su kaçağını bulmak için eski yöntemleri kullananlar suyun aktığı yeri boşu boşuna kırmış olabiliyorlar. Artık uzman tesisatçılar yeni nesil teknolojiler sayesinde bu tip hatalara yer vermeden su sızıntısının olduğu yeri noktasal olarak tespit edebiliyorlar.

Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir?

Su sızıntısını tespit etme işleminde son teknoloji cihazlar ve profesyonellik bir araya geldiğinde sızıntı tespitinin sağlanması en az maliyetle en kısa sürede gerçekleştiriliyor. Kameralı görüntüleme cihazları ile su kaçağı bulma işleminde kırma, dökme olmadan yüzeysel detektörler sayesinde su sızıntısının olduğu yer tespit ediliyor. Bu işlem sırasında da suyun sızıntı şekline göre cihazlar seçiliyor.

İki tip su kaçağı belirtisi vardır:

 • Alt komşuda su damlacıkları sürekli oluşuyorsa bu “temiz su kaçağı” belirtisidir
 • Gider borularında su kaçakları oluşuyorsa bu “pis su kaçağı” belirtisidir.

Temiz su kaçağı durumunda tespit işlemi akustik yer dinleme cihazı ve test pompalarıyla gerçekleştirilir. Tespiti ve maliyeti düşük olmasına karşın eski tip bina ya da demir borularda meydana geliyorsa boru çürümüş olduğundan tesisatın komple yenilenmesi gereklidir.

Pis su kaçağı tespiti ise sorunlu yerin pimaş içi gözlem kameraları ile sağlanır.

Uzman Firmalardan Yardım Alınmalı

Konut sahipleri, dene yanılma yöntemiyle su sızıntısını tespit etmeye çalıştığında bu işlemin külfetli olması dışında sonuç elde edilememesi de yüksek ihtimaldir. Su sızıntısını bulma işleminin nitelikli ve düzgün yapılması için uzman firma ve tesisatçılardan yardım alınmalıdır.

Akustik Cihazlarla Su Kaçağı Tespiti

Özellikle sıva altı su kaçağı tespit ve yeraltı suları için kullanılmakta olan akustik cihaz sistemi, evinizin veya iş yerinizin duvarlarına zarar vermeden yapılan bir işlemdir. Eski yöntemlerde su kaçağının nereden kaynaklandığını anlayabilmek için bütün boru tesisatını sökmek gereke biliyorken, günümüz teknolojisinde eğitim almış ve uzmanlaşmış ekip sayesinde 15 dakikada dinleme yaparak sorunun nereden kaynaklandığı anında anlayabiliyoruz. Bunun için profesyonel, kusursuz bir hizmet verilerek duvarlardaki nem, ortamdaki rutubet kaynaklı bütün su kaçakları giderilebiliyoruz.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma Fiyatları Ne Kadar?

Su tesisatında oluşan su kaçağının son teknoloji cihazlar ile tespit edilmesi … TL’dir.
Kalorifer tesisatında oluşan su kaçağının son teknoloji cihazlar ile tespit edilmesi … TL’dir.
Atık su borularında oluşan su kaçağının son teknoloji cihazlar ile tespit edilmesi …. TL’dir.
Malzeme fiyatları ise su kaçağı onarımı sırasında kullanılacak malzemelere göre değişir. Su tesisatçılarımız, tesisatınızdaki malzemenin değişimi yapmadan önce malzeme fiyatları ile ilgili sizleri bilgilendirir ve sizlerin onayı doğrultusunda malzeme değişimini yaparak, tesisat onarımını tamamlarlar.

su kaçağı tespiti

% 100 Garantili Tesisat Sistemi

Evinizin veya iş yerinizin banyo su kaçağı tespiti için özel cihazlar kullanırız. Ancak su kaçağı bulunamadığı takdirde, ücret alınmayacaktır; aynı zamanda başka bir tesisat problemiyle karşılaşılırsa size danışmadan işlem yapılmayacaktır. Yaşam alanınız ve iş yerinizde mutfak, banyo ve tuvaletten kaynaklanan arızaların onarılması için profesyonel bir ekiple birlikte adresinize gelinerek, süreç takibe alınacak ve sorunun % 100 giderilmesi için gerekli bütün işlemler yapılacaktır. Bu aşamada kırma ve dökme yapılmadan, kullanım alanlarınız kirletilmeden ev sahiplerine zahmet vermeden tamir yapılacaktır.

Kırma Ve Dökme Olmadan Su Kaçağı Tespiti 

Yeraltı su kaçağı tespiti için kullanılmakta olan özel cihazlarla, özellikle atık suların veya içme suların borularında yıpranmalar tespit edilebilir. Uzun süre kullanılmakta olan bu alanlarda, zamanla aşınmalar başlar ve borular delinebilir. Özellikle tamir aşamasında termal kameralar kullanılarak, suyun yoğun olduğu alana yönelik işlem yapılmaktadır. Kusurlu olan boru çıkartılarak yerine yeni boru takılabilir veya tesisat sistemi baştan sona yenilenebilir. Bu işlemler için öncelikle su kaçağının nedenlerinin araştırılması çok önemli olduğu gibi özel cihazlarla boşuna zamanınız harcanmadan profesyonel bir işlem yerine getirilecektir. Ev ve iş yerleriniz için profesyonel bir destek almak istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Atık Su Kaçağı Tespiti Hizmeti

İçme suyunun atık suya ya da tam tersi durumlara neden olmaması için tesisat sisteminizin düzenli olarak kontrol edilmesini ve tahribat derecelerinin neler olduğunu öğrenmenizi tavsiye ederiz. Atık su kaçağı tespitleri için kullanılmakta olan cihazlar, kısa zamanda problemin ortadan kaldırılmasını sağlayacak aynı zamanda atıkların geldiği alanlar, mutfak su sızıntısı tespiti ve benzeri durumlarda test edilecektir. Düzenli kontrollerle tesisat sisteminizin yüksek maliyetli hasarlardan korunmasını sağlarsınız.

Atık Su Tesisatında Kaçak Olursa Ne Yapılır?

Her gelen su temiz içme suyu değildir. Bazı sular atık sulardan ya da arıtılmamış, içilemeyecek olan sulardan oluşabilir. Bu gibi durumlarla karşılana kişiler tesisatı yaptırırken bazı problemlerle karşılaşabilir. Örneğin kaçak birden fazla olabilir. Bu tehlikeli bir durumdur ve bir kaçak tamir edildikten sonra diğer arızalı yer gözden kaçabilir ya da yok sayılabilir. Bu gibi durumları göz ardı etmek ve suyu kullanmaya devam etmek atık su kullanmak anlamına gelecektir. Atık su kullanmak da kişilerin sağlığı açısından riskli olduğu için kameralı görüntüleme cihazı adı verilen bir cihaz kullanımı tavsiye edilmektedir. Bu cihaz kullanımı sayesinde nerede bir arıza olduğu, nerede onarılması gereken bir detay olduğu en net ayrıntıları ile görülecek ve bu sayede de tesisatçı hiçbir detayı atlamaksızın tesisatı başarı ile tamamlayabilecektir.

Kalorifer Tesisatındaki Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Öncelikle kombinizin genleşme tankı, manometre veya su doldurma musluğu gibi basınç ile alakalı tüm parçaları yetkili servisi tarafından tek tek kontrol edilmelidir. Sorunun kombiden kaynaklı olmadığı kesin olarak tespit edildikten sonra kalorifer tesisatındaki su kaçağının tespiti de aynı su tesisatındaki su kaçağının tespiti gibi yapılır. Test pompaları, termal kameralar ve akustik dinleme cihazı gibi son teknoloji cihazlarla kalorifer tesisatındaki su kaçağı, profesyonel su tesisatçılarımız tarafından tespit edilir ve en kısa süre içinde sorun ortadan kaldırılır.
Kalorifer tesisatındaki sorunlar mümkün olan en kısa zamanda ortadan kaldırılmalıdır. Çünkü sorunlu bir kalorifer tesisatı kombinize zarar vereceği gibi doğalgaz faturalarınızı da çok fazla etkileyebilir. Ayrıca kombi tesisatlarının her iki yılda bir temizliği yapılması ileride yaşanacak tesisat sorunlarını da ortadan kaldırır ve daha az doğalgaz harcayarak ısınmanızı sağlar. Bu konu ile ilgili ‘Kalorifer ve Petek Temizliği Nasıl Yapılır’ başlıklı yazımızdan yâda bizlerle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz

Tesisat İçerisinde Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Tesisat borularında su kaçağı olmasından şüpheleniyor olabilirsiniz. Verilen ipuçları ile bu bölgeleri takip ederek evlerde kendiniz ilk müdahale işlemlerini uygulayabilirsiniz. Eğer sorunun tesisat kaynaklı olduğunu düşünüyor iseniz dairelere ait olan ana vanaları birkaç saat kapatmalı ve beklemeyi denemelisiniz.  Kaçaklar alt komşuların tavan kısımlarında su damlasına neden olabilecektir. Ana vanaların kapatılması ile komşulara damlayan su sızıntıları azalma meydana gelmediyse müdahale edilmesi gereken yer büyük oran ile sıcak su boruları olmaktadır. Kaçak olan kısımların onarılmasını sağlamak için kombilerin alt kısmında yer alan sıcak su vanaları kapatılıp tekrar beklenmelidir. Eğer yine istenilen yanıt alınamadıysa bu sefer sorunun artık pis su borularından kaynaklı olduğu anlaşılmaktadır. Şüphe duyulan boruların birkaç gün kullanılmadan beklenmesi gerekecektir.

Pis su borusu arıza tespiti kısmında sizler bir şey yapamayacak olduğunuz için biz sizlere yardım etmek için yer alacağız. Kameralı cihazlar sayesinde arıza nereden kaynaklı olarak geliyor ise onu bulacak ve ardından gerekli olan profesyonel çözüm hizmetlerini sunarak sizlerin üzerinde oluşan bu derdi yok edeceğiz.

Su Kaçağı Olan Daire Bilinmiyor İse

Her zaman su kaçaklarının hangi daireden geldiği bilinmeyebilir. Bu üst kattan damlayan bir su akıntısı varsa üst kattan kaynaklı bir sorun olabilir. Tabi ki üst komşunuz bu durumları kabullenmeyebilir. Sorunun onlardan kaynaklı olmadığını iddia ettikleri anlarda ne yapacaksınız? Ya da üst katınızda iki tane daire var ve onların ikisinden de gelme ihtimali olabilir. Hangisinden geldiğini o an nasıl anlayacaksınız?

Su Sızıntısının Nereden Geldiğini Anlamak

Su sızıntısı nereden geldiği anlaşılmıyor ise tabi ki de yeri bulamamak oldukça büyük bir problem oluşturması söz konusu olacak. Büyük sorunları beraberinde getirecektir. Sızıntının geldiğini unutabilir ve onlar kabul etmedikleri için kendinizi onlar ile tartışma içerisinde yer alırken dahi bulabilirsiniz. Böyle sorunlara izin vermeden sadece yapmanız gereken su sızıntısı tespiti için havalandırma kısmından bakmak ve hangi dairede sızıntı olduğunu gözlemlemek olmaktadır. Tabi ki kendiniz yapamıyor iseniz bu nokta sizlerin yanlarında yer alacak ve robot yardımı ile sizlerin verdiğiniz adreslere gelerek sorunların nereden kaynaklı olduğunu bulmak için emek vereceğiz. Güvenilir ekipten yardım istediğiniz an gerekli olan sorunları ortadan kaldırabiliriz. Duvarlarda kırma durumları olmadan ya da farklı kişiler ile muhatap olmak zorunda kalmadan bu durumlara uygun olan çözüm yollarını bizim ile rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Bunların yanı sıra oldukça tecrübeli bir firma olarak hizmet veriyor olduğumuz için tecrübelerimiz ışığında diyebiliriz ki kaçakların büyük bir oranı üst katta yer alan banyolardan kaynaklı olarak yer almaktadır.

Su Kaçağı Belirtileri

Neredeyse her ev içerisinde meydana gelen durumlardan bir tanesi su kaçağı durumları olmaktadır. İşte evleriniz ya da ofisleriniz gibi yerlerde bu durumların olduğunu düşünüyor iseniz şu belirtilerden rahat bir şekilde anlayabilirsiniz.

 • Bu anlarda su açık olmasa bile sayaçlar sürekli dönecektir.
 • Normal zamanlara oran ile daha yüksek fatura ödeyebilirsiniz.
 • Banyonuza yeni bir tadilat yaptırmış olmanıza rağmen alt katta oturan komşunuzun tavanında sararmalar meydana gelebilir.
 • Seramik ya da fayanslar arasında yer alan derzler sararmaya başlayacaktır.
 • Zeminlerin ıslak ya da kuru olmadan fark etmemesi üzerine sürekli yüzeye su çıkabilir.
 • Duvarlarda normale oran ile daha çok rutubet ya da nem olabilir.
 • Normalde kanalizasyonlarda yaşaması söz konusu olan böcekler ev içerisinde çıkabilir.

Bu durumlar gözleniyor ise o ortamda su kaçağı olma durumu söz konusu olabilir. Su kaçaklarının erkenden tespit edilmesi bu sorunların ilerlemeden önüne geçilmesi için iyi bir etki olacaktır.

Cihaz İle Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti yapmak için bazen cihazlardan yardım almak da gerekebilir. Bu cihazlar sayesinde o an suyun nereden aktığı ya da mevcut kaçağın nerede olduğu gözlemlenmektedir. Tesisat firmalarında genel olarak üç farklı cihaz kullanılır ve bunlar ile kaçaklar rahat bir şekilde tespit edilir. Kullanım yerlerine göre değişen bu cihazlar;

 • Dinleme Cihazı;

Su kaçaklarını bulmak açısından en çok rağbet gören cihaz olarak bilinmektedir. Ve dinleme cihazı olarak yer alır. Diğer cihazlardan ayrılmasını sağlayan en önemli özelliği ise en hassas ola verileri dahi veren bir alet olmasıdır. Sıcak ya da soğuk su tesisatları içerisinde kaçağın yerini hızlı bir şekilde bulabilir. Noktasal veriler ile sunan bir cihaz olarak da bilinir.

 • Termal Kamera;

Daha çok soğuk su boruları yerine sıcak su boruları içerisinde oluşan hasarı bulmak için tercih edilir. Diğer cihazlara oran ile markası ne kadar kaliteli olur ise olsun tek başına bir işe yaramaz. Diğer cihazlara yardımcı cihaz olarak yer almaktadır. Bu cihaz yardımı ile ilk olarak sıcak su borularında hasar tespiti yapılır. Ardından dinleme cihazından yardım alınarak noktasal bir tespit sağlanır.

 • Pis Su Kamerası;

Su sızıntılarının gelmekte olduğu bazı pis su giderlerinde ya da borularında hasarların meydana gelmesi söz konusu olabilir. Bu cihaz sayesinde el yardımı sayesinde servis hizmeti verilmekte olan bölgelere gönderilen kamera sayesinde tespitler yapılacaktır. Bu tespitlerin ardından tesisat hatalarından boru kırıklarına kadar her şey cihazların ekranlarında görüntülenir. Kamera sayesinde bu tarz olan yerlere müdahale de mümkün olmaktadır.

 • Nem Ölçer;

Sıvı ile temasları olan ortamların ortalama olarak 3 cm kadar altına inerek nem ölçümü yapılır. Sızıntının yeri tam olarak tespit edilememektedir. Termal kameralar gibi yardımcı cihaz olarak kullanılır ve iş yükünü azaltmak adına tercih edilir.

Su Kaçağı Tespit Yöntemleri

Evlerde, ofislerde ya da binalarda meydana gelmesi söz konusu olan kaçakları bulmak adına birçok farklı yöntem kullanılması söz konusu olmaktadır. Kullanılan yöntemlerin geneli hassas sonuçlar verebilir ve hepsi doğru olabilir. Bu yöntemlerin nerede ya da hangi bölgede olduğuna göre tercih edilmesi uygun olan sonuçların alınmasına yardımcı olmaktadır.  Kullanıldıkları yerden kullanım koşularına göre bu yöntemler farklılık gösterecektir. Tercih edilecek yöntem için ilk olarak o bölgenin kontrollerinin yapılması ona göre uygun olan adımın tercih edilmesi gelecek sonuç için etken olacaktır. Gaz izleme teknikleri dışında geri kalan su sızıntısı bulma teknikleri genellik ile su sızıntısının çıkardığı ses ile hareket edilerek bulunur.

Kaçak Bulmada Tercih Edilen Yöntemler

Su sızıntısı bulma sırasında kullanılan yöntemler genellik ile nerede olduğuna kullanılacak olan yere ya da koşullara bağlı olmaktadır. Fakat en çok tercih edilen yöntemler olarak;

 • Tahminler eşiğinde seramikleri kırıp altından sızıntı bulma
 • Termal kamera sayesinde sıcak su içerisinde kaçak tespit etme
 • Boru kamerası kullanarak borulardaki hasarı izleme
 • Borudan gönderilen gazı izleme yöntemi ile
 • Boyalı su gönderilerek kaçak bulma
 • Akustik cihaz yardımı ile dinleme yaparak
 • Kimyasal ilaçlardan yardım alarak borunun tamir edilmesi
 • Ortam içerisinde yer alan fazla nemin tespit edilmesi

gibi yöntemler sayesinde kaçaklar rahat bir şekilde bulunacaktır. Biz bu noktalarda bu hizmetler ile her an yanlarınızda yer alarak devam etmeyi tercih edeceğiz.

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su kaçaklarının tespitlerini yapmak için donanımlı bir ekip ile yer alıyoruz. Doğru bir yöntem ve uygun olan teknikler sayesinde sorun yaşamadan hizmetleri sunuyoruz. Buna göre uygun olan fiyatlarımız yer almaktadır. Ücret tarifemiz daha çok onarımlara göre değişirken 50 ile 150 arasında temiz su boruları için değişiklik göstermektedir. Hasar incelemesi yaptıktan sonra ilk olarak  müşterilerimize fiyatı söylüyoruz eğer onay gelir ise anında hizmetleri sunmaya başlıyoruz.

Tamir Sırasında Kırılan Yerlerin Onarımı

Su sızıntıları granit ya da fayans gibi yerlerde meydana gelebilir. Bu anlarda kırma ya da delme işlemleri yapmadan sonuca gitmek imkansızdır. Patlamış olan boru üzerinde yer alan seramik istenmese de kırılarak çıkarılması sağlanır. Sızıntı ve boruların tamiri yapıldıktan sonra eğer o an müşterilerin ellerinde fayans ya da seramik var ise uzman ekibimiz o bölgenin tekrar kapatılmasını sunacaktır. Bu şekilde tamiratı tamamlar. O an müşteride benzer bir fayans yok ise onun teminatının da sağlanması gerekir. Seramiklerin temin edilmesi sağlandıktan sonra uzman ekibimiz ile bu işlemlerin yapılmasını ve seramik yapıştırma işlemlerini de sunmaktayız.

Demir Borularda Su Kaçağı  Tespiti

Galvaniz yapıda olan demir borularda da patlaklar meydana gelebilir. Bunların tespitlerini de sizler için sunuyoruz. Bu hizmetleri de teknik cihazlar ile sunmaktayız. Dinleme cihazı ile ilk olarak hasar nereden ya da su sızıntısı nereden geliyor o bulunur. Onun ardından diğer yöntemler uygulanarak uygun olan çözümlere gidilir. Su tesisatı için yer ala tüm boru çeşitlerinde bu hizmetleri kaliteli bir şekilde sunmaktayız.

Parke Neden Şişer Kabarır? Parke Altı Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti parkelerde de yapılmaktadır. Bu daha çok parkelerin altında yer alan şilte isminde olan ve ses geçirmeyen sese duyarlı izolasyon tabakası ile oluşur. Bu izolasyon tabakası su kaçaklarına ait tespit sırasında su sesinin dinlenmesini zorlaştırır. Buna rağmen parkenin alt kısmında yer alan kaçaklar cihazlar ile yetkili servisimizde yer alan uzman ekip sayesinde rahat bir şekilde dinlenecektir. Boruları onarma kısımlarında parkenin olduğu yerden çıkarılması ve ona göre işlem yapılması gerekecektir. Eğer parkenin alt kısımlarında kuruma işlemleri tam olarak kuruma olmadan tekrar kapatma işlemleri yapılır ise parkelerde kabarma gibi durumlar söz konusu olabilir. Tabi ki biz bu anlarda tedbirli olarak devam ediyor olduğumuz için böyle bir durum olması söz konusu dahi olmayacak. Her işi düzgün şekilde yerine getireceğiz.

Beton Ya Da Duvar İçini Görebiliyor Musunuz?

Sizlere hizmet verir iken sahip olduğumuz tüm teknolojik ya da diğer ekipmanlar sayesinde yerin altında olan su sızıntılarının nereden olduğunu bulmamız söz konusu olmuyor. Her ne kadar bünyemiz içerisinde normalde piyasada yer alan tüm cihazlar yer alsa bile öyle bir cihazın tasarlanmamış olması buna engel oluyor. Böyle bir cihaz olmadığı için maalesef ki bizlerde de yer almıyor. Geri kalan a dan z ye kadar bu alanda nasıl cihazlar var ise hepsine sahibiz.  Bu anlarda duvarlarda ya da yerlerde olan hasarları nasıl bulduğumuz da merak edilmektedir. Bunun yanıtı ise tabi ki de çok basit. Şu an elimizde yer alan yardımcı elemanlar teknik kameralar sayesinde bu işlemleri rahat bir şekilde yapıyoruz. Her koşulda sizleri mağdur bırakmadan olan tüm yöntemler ile sınırları da zorluyor ve sizleri asla yarı yolda bırakmıyoruz. Termal kameraların olması sayesinde boruların yerlerini rahat bir şekilde görüyor ve sızıntıların nereden kaynaklı olduklarını görebiliyoruz. Böylece sorun odaklı olan yerler rahat bir şekilde bulunuyor ve sonuca ulaşılıyor.  Hassas olan noktalara rahat bir erişim sağlıyor ve ardından ona göre uygun olan çözüm yöntemleri ile hizmet ediyoruz.

Su Kaçağına Karşı % 100 Profesyonel Çözüm

Su kaçağı tespiti için büyük bir donanıma sahip olan firmamız, mutfak, banyo, yeraltı ve atık su tespitinin yanı sıra havuz su kaçağı tespiti de yapılmaktadır. Suyun yoğun olarak kullanıldığı alanlar dışında eski yapıların tesisat sisteminden kaynaklı kusurların giderilmesi için firmamıza başvuru yapabilirsiniz.

Dikkat! Su Akar Yolunu Bulur, Bu Yol Oturma Odanıza Çıkabilir!

Tedbirinizi Alın! Yüksek Su Faturalarından Kurtulun!

28 responses on “Su Kaçağı Tespiti

 1. Serhat Erdal dedi ki:

  Restoran sahibiyim müşteri tuvaletinde su kaçağı vardı ama nerede olduğunu bilmiyorduk ve günlerce tadilatta kalamazdı. Buradaki yorumları okuduktan sonra kendilerini aradım. Geldiler ve hızlıca kaçağın yerini tespit edip onardılar yaptıkları işten gerçekten çok memnun kaldım ve bende yorum yazmak istedim.

 2. Deniz Yerli dedi ki:

  Daha önce bir çok usta geldi evimize su kaçağı tespiti için her yeri kırdılar döktüler bu sefer oldu deyip gittiler ama hep tekrar tekrar aynı sorunu yaşadım. En son internette denk geldim su kaçağını kırmadan tespit ediyorlar diye son ümit gül tesisatı çağırdım gerçektende kırmadan tekte buldular. Teşekkürler herkese tavsiye ediyorum. Sorununuz varsa mutlaka arayın gül tesisatı.

 3. Feridun Ozcelik dedi ki:

  Gül tesisatı daha önce de çağırmıştım kaçak sorunu için bu seferde yardımıma koştular. Kırmadan dökmeden yapabilen uzman ekip elinize sağlık.

 4. Yesim Toner dedi ki:

  Önce komşum çağırmıştı sonra bende de aynı sorun çıktı sanırım bina tesisatında genel olarak sorun var. Bu gidişte gül tesisatı daha çok çağıracağız gibi 😊

 5. Derya Terzi dedi ki:

  Yeni evliyim binaya taşındığım günden beri banyonun duvarlarında bir nemlenme sorunu oluyordu. Banyoyu her kullandığımızda boruların geçtiği duvar sırılsıklam oluyordu. İnternette gül tesisata denk geldim. İlk başta tereddüt etsem de yorumları okuduktan sonra aramak istedim. Telefondaki kişi çok yardımcı oldu sağolsun istedim saatte geldiler hiçbir sorun çıkmadan kaçağın yerini bulup onardılar. Buradan teşekkür etmek adına kendilerine yazıyorum.

 6. Sansal Turan dedi ki:

  Şans eseri sitenize denk geldim, 1 ay önce bir usta su kaçağını bulucam diye bütün fayanslar kırdı. keşke daha önce sitenize bulmuş olsaydım

 7. Ogul Tuncel dedi ki:

  Diğer ustalar kırmadan bir kaçağı bulamayınca son olayda gül tesisatı çağırdım. Sağolsunlar tecrübeli ekibi ve profesyonel aletler ile bir kerede kaçağın yerini tespit edip onardılar. Tekrar teşekkür ediyorum

 8. Isil Karadeniz dedi ki:

  Merhaba hangi bölgelere hizmet veriyorsunuz su kaçağı var evde biri banyoya girdiğinde alt komşumdan sürekli şikayet geliyor yardımcı olursanız sevinirim

 9. Aysen Aksit dedi ki:

  Bu işin bir numaraları! Evde uzun süredir su kaçağı sorunu vardı ama hep fayanslara zarar gelecek diye erteliyordum. Sağolsunlar aynı gün gelip şak diye kaçağın yerini buldular ve hemen tamir ettiler. Ortalığı temizledikten sonra tamir ettikleri bölgeyi bulmak bir güç oldu 🙂

 10. Yalcin Gunes dedi ki:

  Herkese tavsiye ettiğim bir firma benimde. Banyodaki kaçak için gelmişlerdi bundan 5 ay önce hala sorun yaşamadım. Teşekkürler.

 11. Sevda Tuncel dedi ki:

  Kaçak sorunları için her türlü ekipmana sahipler. Bizde bir kaç kez çağırmak zorunda kaldık şu an tekrar aynı sorunları yaşamıyoruz. Malum evler eski olunca bu sorunlar bitmiyor.

 12. Kubra Erdogan dedi ki:

  İnternette araştırma yaptıktan sonra kendileriyle tanışma şansım oldu. Uzun süredir banyomda akıntı olduğu için alt komşum şikayetçiydi. Kendiler kaçağın yerini hemen bulduktan sonra tamir ettiler sağolun eee bu kadar insan yanılıyor olamazdı heralde 😊

 13. Gamze Gulek dedi ki:

  Alt komşuma benim tuvaletimden giden bir su sızıntısı vardı. Bu konuda çok sorun yaşadık kendisiyle. Ne yaptıysakta çözemedik olayı. En son neyden kaynaklandığını Gül tesisat çözü ve onardı. Gerçekten hayatımızı kurtardı diyebilirim.

 14. Haldun Avni dedi ki:

  İstanbul’da yaşıyorsanız ve tesisat sorununuz varsa başka yere bakmayın. Gül tesisat gerçekten işini çok iyi yapan güler yüzlü bir firma.

 15. Ozdemir Sunay dedi ki:

  Başarılı bir ekip bizde daha önce kırıp dökmeden bir kaçak tespitinde bulunmaları için çağırmıştık. Memnunuz. Sorun yaşarsak ilk arayacağımız şirket.

 16. Gulsah Sancak dedi ki:

  Su kaçaklarının neden kaynaklandığını bulmak gerçekten çok büyük bir iş. Evdeki banyonun borusu patlamış ama nereden olduğunu bulmamız kırmadan imkansız diyen ustalarla çok uğraştırdı bizi. Daha sonra gül tesisatı tavsiye ettim arkadaş onlar kameralı sistemlerle gelip baktılar kimse de kırıp dökmedi. Sorunu onardılar toplanıp gittiler

 17. Erhan Murat dedi ki:

  Şirketteki yangın muslukları hakkında kontrollerimiz oluyor. Biz gül tesisatı bunlar için sürekli şirketimize davet ediyoruz. Sağolsunlar işlerinde çok hızlı ve başarılılar. Kaçak konusunda hızlı çözüm için arayabilirsiniz.

 18. Tugba Simsek dedi ki:

  İnternette çok araştırdım bazı firmalar kaçağın yerini tespit edemeyip yanlış fayansları kırabiliyormuş o yüzden her firmaya güvenemedim. Yorumları okuduktan sonra Gül tesisatı çağırmaya karar verdim ve doğru bir karar almışım 😊

 19. Pervin Karaman dedi ki:

  Mutfağımdaki kaçak için çağırmıştım Gül tesisatı işlerinde çok iyi güler yüzlü insanlar tekrar teşekkür ediyorum buradan

 20. Pelin Topcu dedi ki:

  Banyoda küvet altından sürekli su sızıntısı vardı. Küveti kırıp kaldırıp altındaki borulara kadar her şeyi değiştirdim. Yine de sorunu çözemedik. En son gül tesisata denk geldim internette iyi ki de denk gelmişim. Sorunu çözüme kavuşturan ekip oldular.

 21. Rahmi Buruk dedi ki:

  Sorunumuz parke altından geçen su borusundaydı bizimde. Evde tam olarak nerede kaçak var bilmediğimiz için tğm evi kırmak dökmek çok zor olacaktı. Gül tesisat nokta atışıyla sorunun tam nerede olduğunu buldu ve işlemi tamamladı. Teşekkürler.

 22. Oztay Aydinlar dedi ki:

  Evimizdeki su kaçağı sorununu gül tesisat yardımıyla kırıp dökmeden bulduk. Daha önce gelen ustalarla çok uğraşmıştık. Gül tesisat bu işte gayet başarılı. Teşekkür ediyoruz tekrar

 23. Gokberk Ozhan dedi ki:

  Kaloriferimin tüm boruları yerden döşemenin altından geçiyor. uzun zamandır devam eden bir kaçak sorunum vardı. Ama hep kırıp dökme işlerinden korktuğum için öteledim. Artık sorun büyüdü neyseki gül tesisata denk geldim. Kırmadan işimizi hallettiler. Ben memnun kaldım tavsiye ederim.

 24. Nihan Selcuk dedi ki:

  Arkadaşımın tavsiyesi üzerine çağırdım ve gerçekten işçilik olsun, müşteriyle konuşma tarzları olsun 10 numara insanlar herkese tavsiye ederim.

 25. Sevin Yerli dedi ki:

  Evimde bir bebeğim var ve yattığı odanın tavanı sürekli rutubet oluyor ve damla damla odaya su akıyordu. Endişe edip bir kaç yerle görüştüm fakat üst kattaki komşudan kaynaklandığını söyleyip onlarla konuşmam için bilgi verip gittiler. Üst kat komşum bütün herşeyini değiştirmesine rağmen sorun devam edince olayın karşı taraf komşum ben ve üst komşumun giderlerinin tek bir yere bağlı olduğu sorununu bulduk. Bu tespiti yapan gül tesisat oldu. Sonuç olarak kırmadan dökmeden yaptıkları kaçak su tespiti ile olayı çözdüler. Karşı komşumda kendi üzerine düşeni yapınca sorun kalmadı teşekkürler.

 26. Ugursoy Ozkan dedi ki:

  sitemizdeki yangın tesisatındaki su kaçağı için çağırmıştık gül tesisatı. Oldukça hızlı bir şekilde teknolojik aletlerle sorunun kaynağını buldular. Ve onardılar.

 27. Sertac Kilic dedi ki:

  Apartmanımızın genelinin yaşadığı sorun bahçedeki su borusu sorunuydu. Tüm apartman sakinleri olarak gül tesisatın gelmesi için imza topladık ve uygun fiyatlı olarak kimseyi yormadan işlerini temiz şekilde yaptılar. Teşekkürler gül tesisat memnun kaldık.

 28. Ridvan Yuksel dedi ki:

  Eski binaların hep sorunu olan üst kattan akan su sorunu bizim dairemizde de bulunuyordu. Çok uzun zamanlar uğraştık sonunda çözümü gul tesisatta bulduk. Emekleri için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir