" />

Kırmadan Su Kaçağı Bulma Firması

kirmadan su kacagi tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Bulma Su Kaçağı Tespiti 

Su kaçağı tespiti için kullanılan birçok tespit cihazı vardır temiz su kaçakları için dinleme cihazı ve termal kamera pis su ve atık su tesisat kaçakları için pimaş içi görüntüleme kamerası rutubet ve nem ölçer gibi fakat her sektörde olduğu gibi bu cihazların iyisi ve çok daha iyisi vardır örneğin temiz su kaçak tespitinde kullanılan dinleme cihazlarında tesisata basınç yani test pompası bağlanmadan basıncı yükseltmeden su kaçağını bulamaz çünkü kullanılan cihaz yetersiz kalmakta dolayısı ile tesisata bağladığı pompa yardımı ile su basıncını yükselterek bulmak zorundadır bu da tesisat borularına zarar vererek ileriki zamanlarda sürekli patlamasına olanak sağlayacaktır. Su tesisatına bağlanan test pompası adından da anlaşıldığı gibi tesisat borularında kaçak olup olmadığını anlamak test etmek için kullanılmalıdır istisna durumlarda 6 barı geçmeyecek şekilde tesisat borularına su basıncı verilmelidir. Su kaçak tespiti yaptırırken bunları göz önünde bulundurmalısınız. 

Önce üst kata komşumuza bilgi vermeniz gerekiyor mümkünse su akan yerin video ve ya fotoğrafını çekin ve komşunuza gösterin. Önceliğiniz su akıntısını kesmek olmalıdır bunun için tüm vanaları kapatması gerektiğini söyleyin ve bizimle iletişime geçin.

Su kaçağının yerinin bulunması için teknolojik cihazlarla kırmadan su kaçağının yerinin noktasal olarak tespit edilmesi gerekmektedir. Gül tesisat firmamız tüm bu cihazlara sahip bir firmadır tespit sırsında gürültü ve kırma etrafı kirletme gibi bir sorun olmaz.

Ses Dinleme Cihazı: Akustik ses dinleme cihazları zemin altında suyun çıkardığı sesi rahat bir şekilde duymamızı sağlar. Cihazın kullanıldığı alanlar olarak daire içi soğuk su tesisatı bahçe sulama yangın borusu,şebeke hattı gibi alanlarda kesin sonuç vermektedir.

Kanal boru içi görüntüleme kamerası: Bu tip kameralar atı su gider borularının içini görüntülemenizi sağlar. Bu sayede atık su tesisatlarındaki kaçakları tespit edebilir ayrıca tıkanıklık varsa bunu da net şekilde görebiliriz.

Termal kameralı tespit yöntemi: Temel esası ısıya duyarlı olan bu tip cihazlar daha çok sıcak su tesisat kaçakları ve kalorifer tesisat borularında ki kaçakları tespit ederek noktasal olarak yerini bulmamızı sağlar.

Nem ölçer cihazı: Bu cihaz daha çok diğer su kaçağını bulmamıza sağlayan cihazlarımıza yardımcı olarak kullandığımız bir cihaz olarak kullanmaktayız.

Parke altı su kaçakları noktasal olarak tespit edilebilir bunun için dinleme cihazı ve termal kamera yardımı ile parkeleri sökmeden tespit etmek mümkündür tespit sonrası tamirat için tespit edilen bölgede parke sökülerek tamiratı yaparız.

Su kaçak tespiti işlemi sırasında her hangi bir yerin kırılmasına gerk yoktur tespit sonrası noktasal tespit edilen yer tamirat için kırılarak boru tamiri yapılır. Tespit edilen bölge noktasal olduğu için gerekirse sermikleri kırmadan çıkartılır ve aynı seramikler tekrar yerine konur seramik sökme işlemi en fazla bir ve ya iki seramik olursa bu işlem yapılır.

Su kaçağını tespit et tikten sonra dilerseniz tüm tadilatları firmamız tarafından garantili olarak yapılır ve iş onay formu ile belgelenerek kayıt altına alınır tespit için gelen ekip sizlerin onayını almadan her hangi bir yeri kırmaz ve tadilat işlemine başlamaz.

Su tesisat borularında patlaklar genellikle sıcak su tesisat borularında olur bunun sebebi ise sıcak su borusu yerine normal su borusu kullanılmasından kaynaklı olarak sıcak su tesisat borusunun ısınma sebebi ile uzamasından dolayı meydana gelmektedir. 

Kırmadan su kaçağı bulma işlemi her ustanın ve firmanın yapabileceği bir meslek değildir. Su problemlerinize kati çözüm bularak size rahat bir yaşam sunuyoruz. Su kaçağı denildiğinde aklımıza ilk şekilde başımıza damlayan sular gelir. Ayrıca bizden alt kata damlayan sular , kötü sahneler , pis rutubet kokuları bizi çıkmaza sokar ve ne yapacağımızı bilmez bir hale geliriz. Iş te tam o sırada ustalaşmış bir tesisat ustası arayışına geçeriz. Ev meslek yeri, alışveriş merkezleri ve tüm hayat alanlarını kapsayan bu sorunu halletmek usta ellerin işidir. Gül tesisat kalitesiyle hizmet veren emek verme anlayışını birleştirerek, kırmadan su sızdıran noktayı bulma meselesinde uzmanlaşmış bir firmadır.

Kırmadan su kaçağı bulma ve su kaçağı tespiti konusunda firma olarak ustalarımıza ve teknolojik su kaçak tespit cihazlarımıza güveniyoruz ve her türlü su kaçağını bula bileceğimizi biliyoruz. Bulunamayacak su kaçağı veya su sızıntısı  yoktur çünkü firmamız kırmadan su kaçağı tespiti konusunda çözüm odaklı çalışmaktadır. Su kaçağı nerede nasıl olursa olsun daire içi ve dışı bahçede yangın hidrat hattı borularında bina zemin katlarında aklınıza gelebilecek her tür su kaçağını bularak onarımlarını garantili olarak yapıyoruz.

4 responses on “Kırmadan Su Kaçağı Bulma Firması

 1. Sansal Turan dedi ki:

  Şans eseri sitenize denk geldim, 1 ay önce bir usta su kaçağını bulucam diye bütün fayanslar kırdı. keşke daha önce sitenize bulmuş olsaydım

 2. Ogul Tuncel dedi ki:

  Diğer ustalar kırmadan bir kaçağı bulamayınca son olayda gül tesisatı çağırdım. Sağolsunlar tecrübeli ekibi ve profesyonel aletler ile bir kerede kaçağın yerini tespit edip onardılar. Tekrar teşekkür ediyorum

 3. Isil Karadeniz dedi ki:

  Merhaba hangi bölgelere hizmet veriyorsunuz su kaçağı var evde biri banyoya girdiğinde alt komşumdan sürekli şikayet geliyor yardımcı olursanız sevinirim

 4. Aysen Aksit dedi ki:

  Bu işin bir numaraları! Evde uzun süredir su kaçağı sorunu vardı ama hep fayanslara zarar gelecek diye erteliyordum. Sağolsunlar aynı gün gelip şak diye kaçağın yerini buldular ve hemen tamir ettiler. Ortalığı temizledikten sonra tamir ettikleri bölgeyi bulmak bir güç oldu 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir