" /> Pimaş Açma Kamerlı Robotla Tıkanıklığı Açma Servisi - Gül Tesisat
Mar 8, 2020

Pimaş Açma İstanbul

 Pimaş açma metotları tuvalet ve lavabo pimaş tıkanıklığına göre değişiklik göstermektedir. Lavabo pimaşlarında meydana gelen tıkanıklar çoğu zaman yağ ve saçlardan kaynaklanan tıkanıklıklar olmaktadır. Tuvalet pimaşlarında ise durum daha ciddi olmakla birlikte tuvalet kâğıtları, katı cisimler ve petlerin tuvalet giderine atılması tıkanıklığa sebep olmaktadır. Bu sebepten tıkanıklığı giderme alternatifleri de daha ayrıcalıklı olacaktır. Lavabo pimaş tıkanıklıkları kimyasal tıkanıklık açma ürünler kullanılarak geçici olarak açılması mümkündür. Fakat ileri ki zamanlarda gene tıkanması söz konusu olacaktır. Kullanılan kimyasal lavabo açıcı ürünler net bir temizlik ve açma işlemi yapmamaktadırlar. Bilhassa yağlardan kaynaklanan tıkanıklar da tazyikli su ile de desteklenmesi lazımdır. Bundan dolayı yeni yöntemlerle net sonuçların alınmasına destekçi olan tesisat firmalarına başvurmak gerekebilir.

Bazı tesisat firmaları halen eski yollar ile çalışmaktadır. Bu yöntem de tıkanıklığın giderilmesi ve pimaş açma işleminin yapılabilmesi için duvarın yâda fayansların kırılması gerekmektedir.

Eski yöntemde su giderindeki tıkanıklığa kırma işlemi yapmadan ulaşmak mümkün değildir. Ayrıca bu yöntem fazladan tadilat giderleri olarak kişilerin ceplerini daha fazla yakmaktadır. Bununla birlikte banyoların veya mutfakların yapı alanına dönmesi söz eselesidir. Bu nedenden eski yöntemler ile lavabo pimaşlarının açılması tercih edilmemektedir. Diğer yandan pompalama işlemi ile pimaşta oluşan tıkanıklığın giderilmesi çalışılmaktadır. Bu işlem daha fazla soruna yol açmaktadır. Pimaş içindeki tıkanıklık daha derin noktalara taşınmakta ve bir zaman sonra o noktada pim aşın tıkanmasına neden olmaktadır.

Tuvalet Pimaşı Açma

Tuvalet pimaş açma işlemleri daha zor ve zahmetli bir işlem olabilmekte. Tuvaletlerde yaşanan tıkanıkları kimyasal ürünler ve ya pompa işlemi ile kısa bir süre olsa da gidermemiz mümkün değildir. Bununla birlikte eski yöntemle kırma işlemi yapılarak tıkanıklığa ulaşılması ve buradaki pim aşın değiştirilmesi bu gibi işlemlerde tercih edilmemekte, tuvaletlerin inşaat bölgesine dönmesini sağlamakta.

Bu sebepten wc ve ya lavabo pimaş tıkanıklarında tercih edilmesi gereken metoda kameralı robotlar ve detektörler ile açılan tıkanıklık işlemi olması gerekmektedir. Böylelikle kısa bir zaman içinde tıkanıklık kati olarak giderilecek ve tuvaletinizin veya lavabonuzun inşaat alanına dönmesine gerek kalmayacaktır.
Yeni metodlar ile faaliyet gösteren tesisat firmaları nasıl bir uygulama ile pimaş açma işlemi uygulamaktadırlar? Kullanılan kameralı robotlar ve detektörler, tuvalet pimaşına ya da lavabo pimaşına gönderilir.

Tıkanıklığın yaşandığı bölgeye ulaşıldığında robot daha çok ileri gidemediğinden uyarı vermektedir. Bundan sonra bu aracın üstünde bulunan parça yardımı ile tıkanıklığa sebep olan cisimler ayrıştırılarak dışarı atılmaktadır. Bundan sonra bol basınçlı su ile temizleme işlemi uygulanmaktadır. Daha sonra kontrol amaçlı yine kameralı robot sisteme gönderilerek tıkanıklığa neden olan cisimlerin sistemde kalıp kalmadığına bakılmaktadır. Eğer varsa tekrar bir temizleme işleminden sonra pimaşlara ziyan vermeden işlem tamamlanmış olur. Bu işlem süresi tıkanan bölgeye göre 2-3 saat arasında değişiklik göstermektedir.

Robotla Pimaş Tıkanıklığı Açma

Binalarımızda lavabo ve giderlerimizin tesisatında kullanılan pimaşlar zamanla tıkanıklığa sebep olabiliyor. Bu tıkanıklık beraberinde farklı sorun ve sıkıntılara neden oluyor. Giderlerin tıkanması durumunda bazı boru ve pimaş patlamaları bu sıkıntıların başında geliyor.

İleri teknoloji sayesinde birçok sorunun cevabını alabildiğimiz bu günlerde, pimaş tıkanıklıklarının da çözümü artık çok kolay. Robot denilen elektronik bir cihazın kullanıldığı pimaş açma tekniği, artık tesisat şirketleri tarafından da tercih ediliyor. Hemen hemen her yerde rahatlıkla kullanılan bu cihaz sayesinde, tıkalı borularınızın hepsi açılıyor.

  • Bir Telefon Uzaklığında

Sadece bir telefon kadar yakın olan tesisatçınızın uygulayacağı birbirinden farklı temizleme tekniği sayesinde, pimaşlarınız kalıntılardan arınabilecek. Zamanla oluşan yağmur, çamur, kir ve kireç kalıntıları ile tıkanan tüm boru ve pimaşlar, kısa sürede uygulanan yöntemle ilk günkü kadar etkili oluyor. Büyük firma ve şirketlerin kullandığı robotla pimaş açma son zamanlarda oldukça fazla tercih ediliyor.

  • Kolay Kullanım

Kolay kullanımı ve kısa süreliği sayesinde hızlı ve tekili bir sonuç çıkarak robotla pimaş açma tekniği, hem evlerde hem de iş yerlerinde uygulanabiliyor. Bilirkişiler tarafından yapılması önerilen bu tekniğin, gider hattına hiçbir zararı olmuyor. Zararın aksine ilk günkü kadar derinlemesine bir temizlik sağlayan bu robot, özellikle büyük şirketlerin tercihi.

  • Düzenli Temizlik Şart

Lavaboların, tuvalet ve banyonun hatta dış cephe pimaşlarının tıkanmaları ve kısa ömürlü olmalarının sebebi, temizlik. Bakım ve temizliğe dikkat edilmemesi durumunda sık sık tıkanıklık yaşadığımız pimaşlar ve borular, düzenli temizlik istemektedir. Dışarıdan gelen tüm kir ve kalıntıları içerisinde barındıran pimaşların, aylık düzenli bir bakıma ihtiyacı var. Tüm bunların yapılması durumunda daha az zarara girecek olan pimaşların, ömrünü de uzatmış olacaksınız.

  • Pimaş Düzenli Bakım İster

Özellikle tuvaletlerde ve dışarda kalan pimaşlar, temizliğine dikkat edilmesi gereken en önemli bölgelerden. Temizliği ve bakımının düzenli yapılması durumunda daha az zarar gören borular, zamanla aşınmamış olacaktır. Fakat uzun yıllar sonra tıkanmalara sebep olan pimaşların robotlar tarafından temizlenmesi, ileride kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Comments 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir