" />
Ağu 7, 2015

Tıkanmış Tuvalet Açma

Kırmadan Robotla Tıkanmış Tuvalet Açma

Tuvalet borusu tıkandığında en yakın gider deliğinden pis su dışarı kendini dışarı atar. Tuvalete kaçırılan plastik madeni veya bezler suyun kanalizasyona kadar gitmesini engeller. Bu problemler düzenli tuvalet kullanılmadığı için gün geçtikçe artmaktadır. Apartman hayatı yaşadığımız şu günlerde müşterek sektör kullanımı giderek hayat tarzına dönüşmektedir. belde hayatının en zorlu yanı müşterek sahaların çok olmasıdır. Komşunuzun tuvaleti tıkanır su gitmeyince mecburen boruların ilave yerlerinden kendini dışarı atar ve alt katın tavanından su akmaya başlar. Tavanda sarı lekeler oluşur. Tıkanıklığa tıpkı gün içerisinde müdahale edilip tıkalı tuvalet açıldığında bu sorun yaşanmaz. Üst kat komşularınızın tuvalete attıkları kağıt peçeteler ve yabancı maddeler en alt kattaki yani bodrum katındaki müşterilerin tuvaletin tuvaletinden dışarı doğru menfaat. Alt kat bodrumda oturan insanlar ya da düz şekilde girişte oturan dairelerin kaderi budur. Bu yüzden daire alırken hele en alt katta konut alıyorsanız her zaman atık su tesisatlarını kontrol edin. Çünkü tuvaletin ana borusu tıkandığında ilk çıkacağı yer sizin daireniz olacaktır.

Zemin katlarda tıkalı tuvaletleri açmak için yapılması gereken evvela üst katlara derhal haber verip tuvaletleri kullanmayacaklarını söylemek. Sonrasında açıklamasını yazdığım tuvalet tıkanıklığı açmak için kolay bilgiler kılavuzunu aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Tüm katların suyunu kestikten sonra elinize bir sopa alın herhangi bir badana fırça sapı olabilmekte. Sonrasında etrafına poşet dolayıp tuvaletin deliği çapını aşırı fazla geçmeden sarma işlemini gerçekleştirin. Taharet musluğunu yavaşça açıp temiz su akıtın. Fırça sapıyla tuvaletin gider yönüne doğru pompalama işlemi bu gibi bir kaç kez deneyin açılacaktır. Yukarıda yazdığım işlemlerin aynısını klozet tıkanıklığı açmak için de kullanabilirsiniz. Eğer hala tuvaletin borusundan su gitmiyorsa ana boruda bir tıkanma mevcuttur. Ben uğraşmam gelin açın diyorsanız 0212 651 5929 numaralı telefonu arayın. Robotla kırmadan tuvaletinizin tıkanıklığını açalım.

Tuvalet tıkanıklığı açma hizmetini veren firmamız çoğunlukta bodrum katlarda bu problemlerle karşılaşmaktadır. Çoğunlukta yeni binalarda bu probleme daha sık rastlanmaktadır. Nedeni radyan temel dediğimiz beton atılırken pimaşlara yeterli eğim verilmemesi ve atık su borularının içine beton kaçırılmasıdır. Tuvalet boruları tıkandığında kamera ile mutlaka görüntüleme yapılıp tıkanmanın sebebi araştırılmalıdır. Tuvaletim tıkandı diye sakın demir yahut sert bir çubukla bilinçsiz bir müdahalede bulunmayın. Başınıza daha çok problem çıkarırsınız. Robotla tıkanan tuvalet borularında kırmadan zahmetsizce açılma işlemi gerçekleştiriliyor. Size kalan sırf bizi aramanızdır. Tuvaletin deliği tıkalı olan hallerde elinize bir eldiven ya da bir poşet geçirerek tıkanıklığı açabilirsiniz. Sonrasında elinizi bolca sabunlu suyla yıkamanızı tavsiye ediyorum. Tuvaletin deliğine düşürülen maddeleri sakın çubukla ya da fırça sapıyla iteklemeyin siz gittiğini zannedersiniz fakat arası bir hafta sürmeden borunun daha ilerisinde tıkanmaya yol açar. Tuvalet açma hizmetini uzmanından yani tesisatçı firmalardan alabilirsiniz.

Verdiğiniz oy için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir