" />
Ağu 7, 2015

Tıkanıklık Açma

Kırmadan dökmeden robot cihazlarla tıkanıklık açma

Tıkanıklık açma bazı pozisyonlarda imkânı olmayan bir hale gelebilmektedir. Bazı hallerde bu tıkanıklığı evimizde bulunan kimyasal maddeleri kullanarak giderebilmekteyiz. Lakin bazı durumlar bu kimyasal maddelerde pek bir işe yaramamaktadır. Şayet kimyasal madde kullandıktan sonra hale tıpkı problemi yaşıyorsak, her süre bu konuda tesisatçılardan destek almanız gerekebilir. Tesisat borusuna ulaşmaya çalışmak yahut daha çok aşırı kimyasal kullanarak bu tıkanıklığı gidermeye çalışmak büyük sorunlara ve masraflara yol açabilmektedir. Bu sebepten lavaboya ve tesisat borularına daha fazla ziyan vermemek adına bu konu ile ilgili deneyimli destek almak en doğru seçim olacaktır.

Tıkanıklık açma söz konusu bulunduğu zaman bundan sonra dert etmenize gerek yoktur. Tesisat firmaları bu konu ile ilgili deneyimli ekip ve ekipmanlara sahip olabilmekte. Tesisat firmaları teknolojiye ayak uydurarak son moda cihaz ve araçlarla tesisat borusu içerisindeki tıkanıklığın yerini bu cihazlarla anında tetkik ederek, teknolojik gereçlerle tıkanıklık sorununu anında çözmektedirler. Böylelikle banyo duvarının veya mutfak duvarının kırılmasına gerek kalmadan deneyimli ekipler yönünden sorununuz hızlı ve pratik olarak çözülmüş olacaktır. Her binada mutfakların tesisat borularında ve banyo tesisat borularında tıkanıklık sorunu az ve çok fazla yaşanmaktadır. Bunun en büyük nedeni bu tesisat borularının kireçlenmesinden dolayıdır. Başka yandan tesisat borusuna kaçan sert veya bancı cisimlerin boru içinde birikme yaparak gider yöntemini tıkanmasından ötürü suyun gitmemesi ve lavabo içine dolmaya başladığı görülebilmektedir. Tesisat borularının kireçlenmesinden dolayı tıkanma yaşanıyorsa kireç sökücü kimyasal maddelerin kullanılması gerekebilir. Lakin çok aşırı fazla eski olan binalardaki tesisatlarında eski olması itibarı ile bu kireçlenmelerden ötürü zarar görülebilmekte. Bu nedenden dolayı uygulanan kireç sökücü maddeler her ne kadar biriken kireci sökmeyi başarsa da tesisat borusuna da ziyan verebilme ihtimali çok şekilde yüksek olabilmekte.
Mutfak Lavabosu Tıkanıklık Açma
Tıkanıklık Açma için kullanılan bu kimyasal ilaçlar ileriki yıllarda daha büyük problemlere yol açabilmektedir. Bu nedenden dolayı bu ürünleri kullanırken dikkatli olmamız gerekebilir. Evinizin veya işyerinizin mutfağında yahut banyo lavabosunda tıkanıklık problemi yaşadığında evinizin yakınlarında bulunan herhangi bir tesisatçıya başvurduğunuz süre büyük ihtimal yapılacak işlem banyo veya mutfak duvarınızı eski yöntemlerle kırarak tıkanan noktaya ulaşmaya çalışacaktır. Bu da sizin cebinize ek şekilde tadilat masrafı ve yapılan işlemin ücretine yansıyacaktır. Tıkanıklık Açma için kullanılan bu eski metoda size tıkanıklığın yine yaşanmama garantisini bile veremeyecektir. Bu nedenden dolayı yapmanız gereken bu alanda teknolojiyi takip eden ve vasıta gereçlerini her daim güncel tutan tesisat firmalarına başvurmanızdır. Böylelikle hem cüzi fiyatlara tıkanıklık sorununu kökten çözüme kavuşturacak hem de ek tadilat masraflarına ihtiyaç duymayacaksınız. Tesisat firmalarının bünyelerinde barındırdığı bu araçlar robot yâda detektör olmaktadır. Bu robot yâda detektör sayesinde duvarı kırmadan tıkanıklığın tam şekilde nerde olduğunu tetkik edilmektedir. Bundan sonra gene teknolojik cihazlar ile tıkanıklığın açılması sağlanmaktadır.

Mutfaklarda yaşanan tıkanıklıkların en büyük sebebi yağlanmadan kaynaklı tıkanıklar olmaktadır. Bu problemi enkazla otel mutfaklarında yahut restoran mutfaklarında rastlamaktayız. Evlerde de yağlanma sonucu mutfak lavabolarında tıkanma sorunu görülmekte. Helâ tesisat borusunun tıkanmasının asıl sebebiyse ayakyolu kâğıdı ve ya tuvalete atılan sert cisimlerden kaynaklanmaktadır. Bu tarz tıkanmalarda kullanılan teknolojik cihazlar ile yabancı maddeler sistemden uzaklaştırıp hızlı bir şekilde tıkanıklık giderilmektedir. Tıkanıklık Açma yüksek basınçlı su ile de yapılır. Bu yöntem genel olarak yağlanma sonucu tıkanan mutfak lavaboları için uygulanmaktadır. Yağlanma ile oluşan tıkanıklarda en uygun metoda yüksek basınçlı suyun sisteme verilmesi ile çözülmektedir.

Verdiğiniz oy için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir