" /> Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır ? Basit Yöntem |
May 7, 2020

Tıkalı Tuvalet Nasıl Açılır

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır?

Eski zamanlarda tıkanan tuvaletleri kırmadan ya da hasar vermeden bir müdahale olmadan açmak kolay bir durum değildi. Fakat son zamanlar içerisinde teknolojinin oldukça gelişmesi tuvalet tıkanıklığı durumlarını gidermek için kameralı yapıda olan cihazları üretildi. Kırma ya da dökme gibi durumlar olmadan tuvalet tıkanıklıkları gibi sorunların çözülmesi ortadan kaldırıldı.

Tuvalet Ve Klozetim Neden Tıkandı?

Tuvalet ya da klozet tıkanması şüphesiz ki her evde meydana gelen durumlardan bir tanesi olmaktadır. Bunun nedenleri incelenecek olur ise aşağıda olan durumları sayabiliriz;

  • .Tuvalet içerisinde kalitesiz ya da suda erime durumu olmayan kağıtlar kullanmak ve bunları içine atmak
  • Kadınların petleri oyuncaklar, sünger ya da temizli bezi gibi büyük cisimlerin atılması
  • Suda erimesi söz konusu olmayan ve tuvalete atılan ıslak mendiller
  • İnşaat yapılması sırasında gider kısımlarına dökülen harç ya da kalıntı malzemeleri
  • Tuvaletlerde yer alan giderlerin eğimsiz olması
  • Çökme gibi durumlar

evlerde ya da ofislerde insanların tuvalet tıkanması durumları ile yüz yüze olmalarına neden olmaktadır.

Tıkanma durumları daha çok yağmur yağdığı anlarda gözlenmektedir. Tuvaletlerde yer alan gider borusu kısımlarında yaşanması söz konusu olan tıkanmalar her nerede olunur ise olunsun insanların başlarına gelen durumlardan bir tanesi olmaktadır. Bu kadar büyük sorun arz eden bir durum olması insanların dikkatli bir şekilde tuvalet ya da klozet kullanımlarına dikkat etmesi gerekir. Bu süreç içerisinde sorunun en büyük olma nedenlerinden bir tanesi yanlış kağıt kullanımları olması dikkat edilmesine dikkatleri çeker.

Üst Kattan Dökülen Suların Geri Tuvaletten Taşması

İlk olarak üst katlardan gelen suyun size ait olduğumu yoksa üst kata ait olduğun bilmek gerekir. Nereden kaynaklı olduğu bilinir ise ona göre daha rahat işlemler de sağlanacaktır. Kanalizasyon kısımlarına giden ana yapıda olan boru kısımlarında yaşanması söz konusu olan bu tıkanmalar bölgeye en yakın durumda olan tuvalet ile de alakalı olmaktadır. Bu noktada ileri doğru yönde pis su ilerlemesi gibi durumlar olmamasından dolayı boruların içerisinde birikmiş olan su söz konusu olacaktır. Her ne kadar sizler  bu durumlardan dolayı sifon çekmeyi durdurmuş olsanız bile en yakın tuvaleti olan komşunuzun tuvaleti kullanması bu su deliğinden dışarı atılmasını sağlar. Bu durumlarda ise en çok bodrum ya da zemin katlarda yaşamakta olan kişiler zorlukları ve hasarları görür.

Tıkalı tuvalet borusu açmak için yapılması gereken bazı noktalar yer almaktadır. Her ne kadar kendiniz evlerde farklı yollar deneseniz bile açalım derken daha çok zarar vermeniz de söz konusu olabilir. Bunun için oldukça bilinçli bir şekilde hareket etmek uygun olan sonuçlar için de dikkatleri çekmektedir. Bu yapıda olan sıkıntılardan kurtulmak için daha çok yapılması gereken adımlar uzman olan kişilerden yardım almak ile alakalı olmaktadır. Uzman olan ekibimiz ile biz bu noktada robot ile tuvalet açan firmalar arasında yer alıyoruz. Bu noktada yardım almayan kişiler farklı olan durumları deneyebilir ve istedikleri sonuçların tam aksi olan durumları elde ederek de yer alabilirler. Bunu için bilinçli ve dikkatli olmak her zaman daha önemli bir durum arz etmektedir. Bu süreç içerisinde nerede ise her nalbur içerisinde yer alan kostik isimli bir madde alınır ve o kullanılır. Bu sürede tuvalet tıkanıklığı açılması söz konusu olabilir. Bu ürün kalın yan kostik yapıda olan bir tuza da benzemektedir. Bu yapıda olan ürünle kimyasal yapılı olmaktadır.

Cilde büyük oran ile zarar vermesinin de söz konusu olmasından dolayı asla çıplak el dokunulmaması da olmaktadır. Bir kg boyutunda olan bu ürünler tuvalete bir eldiven yardımı ile boşaltılmalıdır. Dikkatli bir şekilde ortalama olarak üzerine de beş litreye yakın kaynar su dökülmesi de gerekir. Alçaktan dökmek delinme ya da borularda hasar olmasına engel olmak için de önemlidir. Bulunan ortam ortalama olarak birkaç saat terk edilmesi gerekirken bir yandan da zehirlenme gibi durumlardan uzak kalmak için ortamın havalandırılması da gerekir.

Basit Tıkanmaları Açma Yöntemleri

Basit yapıda olan tuvalet tıkanıklığı açmak için aha çok açma teli kullanımları dikkatler çeker. Tuvalet içerisine kaçan kağıt ya da farklı bez parçaları için kullanılan bu tel uygun bir yöntem olabilir. Bu tel daha çok elektrik tesisatı ile görevli olan kişilerin kullandıkları susta yapısında olmaktadır ve kullanımı da oldukça kolay olmaktadır. Boruların içerisinde kolay bir şekilde ilerlemesi sağlanan metal yapıdaki yay, girmiş olduğu boru şeklini alacak ve ona göre kıvrılarak ilerleyecektir. Tıkanma olan bölgeye kadar gelir ve tıkanma nerede ise o şekilde bulunur. Durma meydana gelene kadar tel ilerletilir ve en son durma olduğu zaman teli biraz sağ sol derken ilerletme yapmak gerekir. Bu sayede su akışı da meydana gelecektir. Bu ürünü birçok nalbur içerisinden temin etmek de oldukça kolay olacaktır.

Kameralı Robot İle Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alışılan durumlar ile tuvalet tıkanıklığı açmak ile uğraşmak yerine bu noktada daha çok uzman olan kişilerden yardım almak gerekir. Çünkü sıradan işlemler yerine kameralı robot ile tuvalet tıkanıklığı açma ne kadar etkili ve kolay olduğu da yazıyı okuduğunuz zaman anlaşılacaktır. Son zamanlarda en çok rastlanan durumlardan bir tanesi de tuvalet tıkanıklığı olmaktadır. Aslında sorunun nereden ya da nasıl kaynaklı olduğu bilinmez ise yapılan çözüm yolları daha zor bir süreç de olacaktır. Sorun ne kaynaklı olduğu bilinir ise daha uygun olan çözüm yollarını izlemek uygun olacağı için sorunun ana nedenini ilk olarak da bulak gerekir. Sorunun nereden olduğu bulunduğu zaman daha uygun olan yöntemler yapılacak olması mali açıdan da ev sahiplerine yardımcı olacaktır

Aslında tuvalet tıkanıklığı açan firmalar ile bu noktada yer almak herkes için daha kaliteli ve kesin olan zaman dilimlerini de getirecektir. Bu noktada bizler ile devam etmeyi tercih eden her yapı içim hem kaliteli olan hem de kırmadan az mali değer ile bu hizmetleri de sunuyoruz. Bunun için aslında biz tuvalet tıkanıklığı açma işlemi kolaylaştıran makineler isminde yer alan her cihaza da sahibiz. Bu olduğu için birçok işlemi rahat bir şekilde sunabiliriz.

Bu makineler yardımı ile aslında kameralı cihazlar ile gerekli kontrolleri yapıyor ve sorun nerede ise o noktada ilerlemeyi de tercih ediyoruz. Tıkanıklığı robot makine sayesinde buluyor ve açıyoruz. Açtıktan sonra ise tekrar boru içerisine kameralı bir cihaz gönderiyoruz. Bu sayede tıkanıklık nerede ve neden kaynaklı olduğu da rahat bir şekilde bulunuyor. Kamera içerisinde tuvalet tıkanıklığı için olan problemleri görmek müşteriye uygun olan ekran sayesinde yardımı da gösteriyoruz. Sıkıntının tekrar yaşanmaması adına her ne yapılması gerek ise onları da bildiriyoruz.

Bu bilgiler genellik ile servis formu içerisinde yazıyor olması müşterilerin de ellerinde yazılı olarak yer almasından dolayı daha iyi olmaktadır. İşlemler sırasında ek bir kırma ya da dökme gibi durumların olmaması müşteriler için ek mali bir sorun olmamasına da yardımcı olmaktadır. Bu süreç içerisinde nokta atışı ile tespit ediyor ve kırmadan en iyi şekilde sorunları da çözmüş olarak yer alıyoruz. Tuvalet borusunda tıkanma için neden olan her bölge saptanıyor ve sadece tadilat edilmesi gereken kısımlar belirlenmiş de oluyor.

Bu durumlarda uzman olan ekip ile çalışmak tabi ki de her iki taraf için de uygun olacaktır. Daha çok hasar almadan sorunun yaşanma durumlarında tekrar uzman olan ekip ile iletişimde olmak daha az masraflı olması için de yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir