" /> Su Kaçağı Tespit Fiyatları | En Uygun Fiyatlar | Gül Tesisat
May 21, 2020

Su Kaçağı Tespit Fiyatları

su kaçağı tespit fiyatları

Su kaçağı ile karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken, alanında uzman bir firmayla iletişime geçerek tespit edilmesini sağlamaktır. Bu sayede sorun daha fazla büyümeden önlemiş olursunuz. Tespit işlemi için tesisatçı ya da firmayla görüşerek su kaçağı tespit fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Su kaçağının kırma olmadan tespit edilmesini istemek tamamen tercih meselesi olup, size bağlıdır. Tespit işlemi, teknolojik cihazlarla yapıldığından belli bir yatırım sonucunda meydana gelmektedir. İsterseniz firmalar aracılığıyla bu hizmetlerden yararlanabilir ya da tesisatçı ile görüşüp kırma işlemi yapılarak tespit işleminin yapılmasını tercih edebilirsiniz. Bu iki işlem arasında abartılı bir fiyat farkı olmasa da, servis ücreti talep edilmektedir. Su kaçağı tespit fiyatları için işlem öncesinde firma ile görüşerek bilgi almalısınız.

Yapılan çalışmalar sırasında, boruların durumu kontrol edilerek temiz su kaçağı testi yapılır. Bu işlemler için kullanılan cihazlar belli bir yatırımı gerektirdiğinden firmalar, belli bir miktar servis ücreti talep etmektedirler. Bu nedenle araştırma yapılırken bunlara dikkat edilmeli, su kaçağı tespit fiyatları ile ilgili alanında uzman, güvenilir bir firma ile iletişime geçilmelidir.

Su Kaçağı Tespiti Yaparken Hangi Cihazlardan Yararlanılır?

Su kaçağı tespit işleminde kullanılan cihazlar, farklı teknolojiler sayesinde arızalı bölgeyi noktasal olarak tespit edebilmektedir. Genellikle görüntüleme ve ses yoluyla bu işlemler yapılmaktadır. Çoğunlukla kullanılan cihazlar şu şekildedir:

  • Akustik ses dinleme cihazı
  • Termal kamera
  • Nem ölçer
  • Boru görüntüleme kamerası
  • Su kaçağı tespit robotu

Bu sayılan cihazlar su kaçağı tespiti konusunda oldukça etkili olmaktadır ve son teknolojinin bizlere sunmuş olduğu ürünlerdir. Ancak tek başına bu cihazlar yeterli olmamaktadır. Bu cihazları kullanan personelin alanında tecrübeli ve bilgili olması gerekir. Cihazlar görüntüleme ve ses aracılığıyla çalıştığından, bunların personel tarafından anlaşılamaması çözümü zorlaştırır ve cihazlar işlevlerini tam olarak yerine getiremez.

Kullanılan Cihazların Kalite Farklılıkları

Su kaçağı işlemi ile ilgili gelişen teknoloji ile birlikte piyasaya farklı kalitelerde cihazlar sunulmuştur. Dolayısıyla bu işlem sırasında kullanılan cihazların kalitesi de oldukça önem taşımaktadır. Örneğin termal yolla çalışan bir cihazın sıcaklık farkı ile kaçağı tespit edebilmesi gerekir. Kalite bakımından düşük olan bir cihaz, bunu tespit edemediğinde etkili bir sonuç alınamamaktadır. Bu nedenle çalışacağınız firmanın kullandığı cihazlar bu bakımdan önemlidir.

Comments 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir