Su Kaçağı Bulma İşlemi Nasıl Oluyor?

Çalışma alanlarımızdan biri ise su kaçağı bulma işlemidir.Su kaçağı bulma her zaman uğraştırıcı ve çoğu zaman tespit edilmesi konusunda zorlayıcı olmaktadır. Gider borularının çok sık kullanılması sonucunda eskiyen borularda zamanla oluşan eskimeye bağlı olarak yer yer çatlak oluşumu olmaktadır. Oluşan bu çatlaklardan sızan sularda hem duvarlarınızın hem de evinizin birçok bölgesinde kötü etkilerin oluşmasına neden olarak sıkıntılar yaratmaktadır. su birikintilerinin özellikle mutfak dolaplarının alt borusundan sızmasıyla hem dolapların hem de bu bölgeden sızarak parkelerin alt bölgesine dolarak parkenin şişmesi ve zamanla çürümesini sağlayarak artı olarak birçok masrafın çıkmasına neden olmaktadır. Bu sorunların oluşmasını engellemek için de su kaçağı bulma işleminin vakit kaybedilmeden ve en doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Bunun sağlayabilmek için yapılması gereken de tabi ki iyi bir firmanın sağlamış olduğu kaliteli hizmetlerden faydalanmaktır. Su kaçağı bulma işlemleri kaçağın hangi noktasından oluştuğuna yada oluşum süresine göre tespit edilmesi en zor olan sorunların başında gelmektedir. Özellikle gider borularında oluşan su kaçaklarının tespiti en fazla zorlayan bölgeler olmaktadır.
Su Kaçağı Bulma Firması
Hem çok kullanıma bağlı olarak hem de hattın boyunun uzun olması tespit edilme işleminin daha zor olmasını sağlamaktadır. Bunun için eski yöntemler de yapılan işlemlerin başında gelen ise öncelikle tahmini olarak tespit yapmak için değil de borulara ulaşmak için hat boyunca bütün duvarın bir noktadan kırılmaya başlanmaktadır. Uzun bir süre devam edilen bu işlem nedeniyle belki çok kısa sürelerde yapılabilecek su kaçağını bulma işlemleri günlerce hatta bazen haftalarca bile uzamaktadır. Bu durumda tabi ki çok fazla can sıkıcı durumları beraberinde getirerek çok fazla gergin olmanıza neden olur. Hem kırılan bölgelerin onarımları hem de boş yere uçup giden binlerce liranın yaratmış olduğu bu kötü durumları yaşamamak istememeniz en doğal hakkınızdır. Bu konuda en iyi hizmeti en son moda teknolojik cihazlarla vermeyi kendine ilke edinmiş bir firmanın su kaçağı bulma işlemlerinde sizlere de çok fazla yarar sağlayacağını düşünüyorum. Hiçbir bölgeye zarar vermeden en doğru şekilde yapılan tespitler dayesinde hem daha kaliteli hizmetler sunularak hem de kalıcılık en uzun sağlanmış olur. Eski yöntemlerle evinizde boş yere yapılan kırma işlemlerine son verilerek yapılan su kaçağı bulma işlemlerin de gelişen bu işlemler sayesinde aynı gün içerisinde su ile ilgili sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekense sadece numaralarımızı çevirip aynı gün içerisinde gelen ekip ve ekipmanlarımızla sorunlarınıza daha kalıcı çözümler bu kadar kolayken artık eski yöntemlerin tamamen eskide kalmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum.
Su Kaçağı Bulma Şirketi
En kaliteli ekipmanlarımızla yaptığımız hizmet karşılığında istediğimiz en cüzi rakamlar ile her geçen gün daha fazla tercih edilerek yaygınlaşmaktayız. Hiçbir bölgeye zarar verilmeden ya da duvarın kırılması fayansların sökülmesi uzun ve maliyetli işlemler yerine kullandığımız en özel ve otomatik cihazlar ile daha kolay işlemlerin yapılmasını sağlayarak kaçakların noktasal olarak tespiti yapılmaktadır. Yapılan bu tespitlerle su kaçağı bulma hem daha kolay hem de daha kısa sürelerde yapılmaktadır. Sunulan bu hizmetin devamlılığı için her koşulda kendini geliştirmeye devam eden firmamız ile sizde su kaçağını bulma işlemleriniz için yardım alarak daha zahmetsiz işlemlerin kalıcılığını sağlamış olursunuz. Sorunlar karşısından çaresiz ve soruna vakıf olmadığınız durumlarda ilk olarak ulaşacağınız firma bizim olduğunu unutmayın.Tecrübeli kaliteli ve saat sorunu olmayan firmamızı arayarak tesisat sıkıntılarını paylaşabilirsiniz.Sorununuzun çözülme garantisini de çok net bir şekilde söyleyebiliriz.

İstanbul da kırmadan su kaçağı bulma. Gül Tesisat ile tanıştıktan sonra eski kırarak su kaçağını bulma yöntemlerine veda edin! Deneyimli su tesisatçı ustalardan oluşan ekibimiz tarafından yapılan su kaçağı tespiti için kameralı cihazlar kullanılmaktadır. Bu ustaların asıl görevi, evinizdeki arızalı bölgeyi kameralı cihazlarla kontrol ederek,  su kaçağını bulup tamirini yapmaktır. Gül Tesisat bünyesinde su kaçağı bulmaya yarayan bütün cihazlar mevcuttur. Misyonumuz; konut ve ticari alanlarda meydana gelen su sızıntılarının yerini belirleyip, en az hasarla onarımını tamamlamaktır.

 

Evdeki Su Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Tesisat borularınızda su sızıntısı olduğundan şüpheleniyorsanız burada kendi başınıza yapabileceğiniz birkaç ipucu vereceğiz. Eğer soğuk su tesisatında kaçak olduğundan şüpheleniyorsanız, dairenin ana vanasını kapatıp 10ila 15 dakika bekleyin bu arda evde su kullanımı yapmayın varsa su arıtıcısın vanasını kapatın.  Vanayı tekrar açıp kontrol edin şayet sayaç dönerse tesisat borusunda su sızıntısı var demektir ve kırmadan su kaçağı tespit hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Ancak pis su borularında kaçak olduğunu düşünüyorsanız şüphelendiğiniz pis su gider  borularını bir kaç gün kullanmadan beklemeniz gerekmektedir.

Dairenizde Su Kaçağımı Var Arayın Sorun Kesin Olarak Çözülsün!

Gül Tesisat olarak bizden yardım alarak, hiçbir daireye zarar vermeden çözüm odaklı çalışmamız sayesinde istenmeyen su kaçağı bulma alt kata su sızması gibi dertlerden kurtaralım hem siz hem alt kat komşunuz rahat etsin.

Firmamız temiz su,pis su ve kalorifer tesisat su kaçaklarını noktasal olarak garantili tespit eder.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Bazı evlerde yaşanan su kaçaklarının erkenden anlaşılması için bazı yararlı bilgiler:

 1. Su saatiniz evdeki musluklar açık olmadan dönüyorsa!
 2. Daire içindeki duvarlarda kabarma nemlenme ve küf oluyorsa!
 3. Alt kat komşunuzun tavanında kararma ve nemlenme varsa!
 4. Su faturanız fazla geliyorsa her zamankinden çok daha fazla.
 5. Kombi basınç suyu sürekli eksiliyor sa ( kalorifer tesisat kaçağı var demektir)
 6. Fayans aralarında renk değişikliği olursa.

 

Cihazlarla Su Kaçakları Nasıl Bulunur?

Dinleme Cihazı: Su kaçaklarını bulmak için en çok kullanılan cihaz akustik dinleme cihazıdır.Dinleme cihazı sese duyarlı olarak suyun çıkardığı sesi duymaya yarar.Dinleme cihazlarındaki en önemli etken cihazın iyi olması gerekir ve kullanan ustanın da yoksa filtre edilmemiş her sesi algılar ve yanlış yönlendirme yapar.

Termal Kamera: Genellikle sıcak su tesisat borularında ve kalorifer tesisat borularındaki su kaçağı bulma  için kullanılır.Termal kameralar ısıya duyarlı olarak zemin altındaki suyun (30 cm derinliğe kadar) görebilir.Ayrıca tesisat borularının nereden geçtiğini gördüğümüz için yanlış yerin kırılmasının önüne geçer.

Pis Su Kamerası: Pimaş içini yani atık su tesisat borularında görüntüleme yaparak çatlak, contası kullanıma bağlı olarak erimiş, conta sıyırması delinmesi ve tıkanma gibi durumlarda kullanılır.

 

Kameralı Cihazlarla Su Kaçağı Bulma Yöntemlerine Göz Atalım!

En Fazla Kullanılan Su Kaçağı Bulma Teknikleri

 1. Tahmin yürütüp seramikleri kırarak su kaçağını bulma tekniği,
 2. Termal kamerayla sıcak su  ve kalorifer tesisat kaçaklarını tespit etme,
 3. Boru içi görüntüleme  kamerası kullanılarak atık su (pimaş) kaçaklarını tespit etme,
 4. Tesisat borusunun içeresine (Temiz su Tesisatı) gaz vererek gazı izleyerek kaçağı bulma,
 5. Pimaş Borulara bayalı su vererek kaçak bulma yöntemi
 6. DinlemeCihazı ile ses dinleme yaparak kaçağın sesini bulma
 7. Kaçak tamir kimyasalı kullanarak kalorifer tesisat  borularının tamiri

Boru Tamirat Fiyatları Nedir? Neye Göre Belirlenir?

Tespit için gönderdiğimiz Gül Tesisat servis ekibindeki arkadaşlar tamir için fiyat belirler temiz su tesisat tamirleri için fiyatlarımız 50 ve 100 TL arasında olup bu fiyatlara KDV ve fayans sökme takma dahil değildir.

Kırılan Yerin Onarımını Yapıyor musunuz?

Sızıntının olduğu bölgedeki fayans, granit gibi seramik ve fayansları kırmadan çıkarabiliyoruz. Kırmadan fayans sökme alet ile bu mümkün.Patlayan borunun üstünde bulunan fayanslar kırmadan çıkartılır. Borunun tamiri yapıldıktan sonra, çıkartılan seramik tekrar yerine konula bilir.

 

 

Eski Galveniz Demir Borularda Su Kaçak Tespiti Yapıla Biliyor mu?

Demir, yani galvaniz borularında da cihazla tespit yapılabilir fakat demir borularda yapılacak tamirler için kırma işleminin borunun ek yerlerini bulana kadar kırıp sonrasında plastik boru ilavesi yapılmalıdır.

 

Ahşap Laminant Parke Altında Su kaçağı bulunabilir mi?

Eğer dairenizde lamine parke altında bir su kaçağı varsa bunu da firmamız rahatlıkla bulabilecek cihazlara sahiptir. Yalnız parke altında su kaçağının tespiti diğer tespitler kadar kolay olmamakla birlikte birazda masraflı oluyor nedeni tespit edilen bölgedeki boru tamirini yapmak için parkelerin sökülmesi gerekiyor.

Kameralı Cihazlar Betonun ya da Duvarın İçini Görebilirmi?

Firma olarak böyle bir cihazı görmedik çünkü böyle bir cihaz kamera vs yok ama bu tür bir cihaz olursa gül tesisat bunu mutlaka alır bundan hiç şüpheniz olmasın

 

Birden Fazla Patlak Boru Nasıl Tespit Ediliyor?

Bir den fazla patlak boruyu bulmak için öncelikle bulunan arızanın tamirini yapmak gerekir. Hasarlı patlak boru tamiri yapıldıktan sonra tekrar test yapılır varsa onlarda bulunabilir bu genellikle sık olan bir şey değildir.

 

Evim Sigortalı Ne Yapmalıyım?

Evinizin su tesisatı sigorta kapsamı içerisine dahil edilmiş ise acente şirketini arayıp arıza talebinde bulunabilirsiniz. Firmamız Tur Assist konut acil yardım hizmet birimi olarak İstanbul Avrupa yakasının tamamına tesisat arıza onarım hizmeti vermektedir.

 

Bina Dışı Alanlarda Su Kaçağı Tespiti

Gül Tesisat bina dışı su kaçağı bulma  konusunda gerekli cihazlara sahip olup bahçe sulama yangın hidrat hattı site blokları arası kalorifer ısıtma tesisat borularını sokak şebeke hattı su kaçaklarının tespitlerinde en çok aranan firmalardan biridir.

 

 
×TELEFON BİLGİLERİNİ KAPAT
TELEFON BİLGİLERİNİ GÖSTER