" /> Robotla Lavabo Açma |
May 26, 2020

Robotla Lavabo Açma

Lavabo gideri tıkanıklığına sebep olan etkenler bulunmaktadır. Lavabo kurulum aşamasından kullanımına kadar lavabo tıkanıklığı oluşturabilecek hatalar yapılabilir. Lavabo tıkanıklığı hijyen açısından çok aşırı sağlıksız bir ortam oluşturarak sizin veya sevdiklerinizin rahatsızlanmasına sebep olabilmektedir. Bu hal şüphesiz can sıkıcı olacaktır.Gül Tesisat şekilde lavabo gideri açma konusunda profesyonel ekibimiz ve lavabo tıkanıklığında kullanılan özel tetkik ve açma makineleriyle hizmetinizdeyiz.

Kalıcı Lavabo Açma Yöntemler

Ev ve işyerlerinde lavabolar türlü nedenlerle tıkanabiliyor. Bu tıkanmaların başlıca nedenleri arasında yağlar geliyor. Yağ saç ve bu gibi maddelerle birleştiğinde lavabonun giderini tıkıyor. Tıkanan borular da görüntüleme cihazları ile taranıyor. Kameralı olarak tıkanmış giderlerin her noktasını titiz bir biçimde inceleyen profesyonel ekipler, lavabo açıcı kullanılmadan tüm işlemleri güvenli bir biçimde gerçekleştiriyor.

Üstün teknolojiye sahip kanal görüntüleme cihazları ile tıkalı olan lavaboları kırmadan açan deneyimli servis ekipleri, tıkanıklığın nedenini de tespit ederek kalıcı bir çözüm üretiyor. Eski yöntemlerle açılan lavabo giderlerinde yabancı maddenin ne kadarının çözüldüğü görülemiyordu. bununla beraber lavabo tıkanıklığın nedeni de anlaşılamıyordu. Bunun tabii bir sonucu şekilde da problem belirli bir zaman sonra tekrarlanabiliyordu.

Son sistem cihazlar yardımı ile hem tıkanıklığın bulunduğu yer tam olarak belirleniyor, hem de robot cihazla tıkanıklık açıldıktan sonra hatta herhangi bir sıkıntı varmı bulunmamaktadır m. anlaşılabiliyor. Böyle olunca da problem bir daha tekrarlanmamak üzere ortadan kaldırılıyor.
lavabo-acma

Lavabo açıcı işlem için kameralı aygıt giderin içine salınıyor, içerideki görüntü de bilgisayar ekranına yansıtılıyor. Bu sayede tıkanıklığın tam noktayı basitçe tespit ediliyor ve tıkalı lavabo kalmıyor. Kanal açma makinesi tıkalı olan yeri bulduktan sonra yabancı maddeyi olduğu yerden söküp atıyor. çıplak gözle denetim edildiğinde çoğunlukta borunun neresinin tıkandığı anlaşılamaz. sebebiyse suyun arka çıkması, borunun tıkalı bulunduğu yerden aşırı ilgisiz bir öteki yer olmaktadır. Bunun nedeni tüm gider borularının bağlantı yerlerinin tek bir nokta olmasıdır. Bu halde lavabo giderinde tıkanıklık varsa bulaşık makinesinin giderinden su geri gelebilir. Bu nedenle de klasik tespit yöntemlerinde sorunun ana kaynağının tespit edilebilmesi için genel olarak fayans ve duvarlarda kırma işlemi uygulanır. Bu da yapı malikine ek bir maliyet getirir. oysa kameralı tespit sisteminde borunun neresinde tıkanıklık bulunduğu doğru bir biçimde tespit edilir. Bu tespit edildikten sonra da hususi cihazlarla temizlik işlemi başlatılır.

Tıkalı boruları klasik lavabo açıcı yöntemlerle açmayı deneyebilirsiniz. lakin bu da yeterli çözüm olmayacaktır. Lavabo açmak için uygulanan kimyasal maddeler geçici çözümler sunmaktadır. yine tıkalı lavaboyu açmak için pompa da kullanılabilir. Bu problemi daha da gelişmesine neden olabilmektedir. Bu nedenden dolayı en doğru yol uzman personele hizmet verici kurumsal firmaları aramaktan geçer. uzman firmamız bu işler için hususi olarak tasarlanmış tıkanıklık açma robotu ile hizmet vererek tıkamıklığı kırıp dökmeden halletmektedir..
Tıkanıklığa kimi kireçleme de yol açabilir. işte deneyimli servis ekipleri özel kimyasallar vasıtasıyla bu kireci yüzde yüz çözer ve kanalizasyona gönderilmesini sağlar. özellikle alaturka tuvaletlerdeki S borusunda kireçlenme olabilmektedir. Bu da tuvaletin tıkanmasına yol açar. ayrıca tuvaletten atılan pislikler zamanla bu S borusunda toplanabilir. Bu da tuvaletin tam olarak tıkanmasına yol açabilir. bunun gibi durumla karşılaşıldığında kesinlikle deneyimli bir kuruluştan destek alınması gerekir.

deneyimli ekipler lavabo açıcı yerine genelde robot makineler kullanır. Bu makineler suyun önünü kesen yabancı maddeleri parçalayarak pis suyun kanalizasyona gitmesini sağlar. sırf yüksek basınçlı su ile lavabo açma şeklini uygulamayan deneyimli ekipler, müşterilerinin bütün beklentilerini en üst düzeyde karşılayarak kalıcı çözümler sunar. Günümüzün gelişen koşullarında lavabonun tıkanması problem olmaktan çıkmıştır. Geliştirilen makineler yardımıyla tıkalı lavabo, küvet ve pimaşlar rahatça açılmakta, yaşana mağduriyet kısa bir zaman içinde ortadan kaldırılmaktadır. Donanımlı ekipler, müşterilerin tüm başvurularını uzman bir bakış açısı ile değerlendirmekte, güçlü altyapıya sahip kurumsal kurumlar da çözüm odaklı hizmet sunarak bütün beklentileri karşılamaktadır.

Lavabo Açma

lavabo-acici

Lavabolarda hatalı kullanım nedeniyle tıkanıklık sorunları meydana geliyor. Lavabo tıkanıklığında pek çok metod kullanılıyor. Bunlardan biri olan pompa, çoğu süre lavaboların açılmasını sağlamıyor.

Lavabo aç adı verilen kimyasallar da sık kullanıldığında gider borularının ilave yerlerinde tahribata yol açıyor. Bu da su kaçağına sebep olabiliyor. oysa özel olarak geliştirilmiş cihazlar kullanıldığında kırmadan, lavabo açma işlemi gerçekleştirilebiliyor.
Kurumsal şirketlerin bünyesinde bulunan profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilen bu uygulamalar, tüm işlemleri tadilata gerek kalmadan sonlandırıyor. Lavabo giderine bağlanan bulaşık makinesi veya çamaşır makinesi gideri de tıkanmalara yol açabiliyor. Bu halde da uzman ekipler modern cihazlarla devreye giriyor ve sıkıntısı kısa bir süre içinde ortadan kaldırıyor.

Lavabo Tıkanıklık Açma Cihazı ile Güvenli Sonuçlar Elde Edilmekte

Lavabo açma işlemleri için uygulanan cihazların başında robot tıkanıklık açma makineleri geliyor. Bu makineler lavabo giderin sokuluyor ve tıkanıklığa neden olan cisim parçalanarak bulunmamaktadır ediliyor. kimi zaman özel şekilde geliştirilmiş kimyasallar kullanılmaktadır. Bu kimyasallar piyasalarda satılan lavabo açıcı ürünlerden çok daha değişik bir şekilde üretiliyor ve lavabo tıkanıklığı sorununu % ortadan kaldırıyor.

Tıkalı Lavabolar Robot Teknoloji ile Açılıyor

Robot teknoloji ile tıkalı lavabo nasıl açılır? öncelikle duvarlar ve fayanslar kırılmadan açma işlemi yapılıyor. Robot tıkanıklık açma cihazı adı verilen bu cihazlar, lavabo giderine gönderilir ve tıkanıklığa neden olan cisim parçalanarak kanalizasyon sistemine yollanır. Ardından yüksek basınçlı su jetleri kullanarak lavabo gideri % temizlenmektedir. Bu sayede gider yüzde yüz açılmaktadır. deneyimli ekipler her işlemin ardından görüntüleme cihazları ile kontrol yapmaktadır. Lavabo gideri tam açıldıktan sonra ekipler binadan ayrılır.
Lavabom tıkandı nasıl açabilirim? Lavabo açma yolları nelerdir? Bu sorular sorulduğunda herkesin aklına ilk gelen lavabo açıcı kullanımıdır. halbuki lavabo açıcı doğru kullanılamazsa çok fazla kötü yaralanmalara yol açabilir. eğer lavabo açıcı bir ürün kullanacaksak iyice öğrenip, zarar görmemek için lüzumlu önlemleri aldıktan sonra kullanmalıyız. fakat daha ayrıcalıklı tekniklerin olduğunu bilmiyorsunuz galiba. Tıkanan lavabolar için evinizde yapabileceğiniz birkaç metod var bu yazımızda sizlere bunları anlatacağım. Tıkanan lavabo giderlerini açmak için lüzumlu olan tüm malzemeler banyonuzda yer alsa da kısa zamanda çözüm bulabilmek kolay değil. Profesyonellerin tercihi yaşam alanlarını daha geniş tutmak amacıyla boru çaplarını daha küçük tutmuştur.

Tıkalı mutfak giderini açmak için en hızlı çözüm çamaşır makinesi hortumunu alıp bir kısmına bulaşık makinesi musluğuna yahut çamaşır makinesi musluğuna bağlayın. diğer tarafına bez dolayıp tıkalı giderin ağzından ileriye doğru sokun. Sonra musluğu sonuna kadar açın. başka taraftan iki elinizle giderin ağzını sıkıca kapatın. Ortalama 30 saniye bekleyin giderin açıldığını göreceksiniz.

lavabo tıkanıklığı nasıl açılır
lavabo tıkanıklığı nasıl açılır
Annelerimiz mutfaklarda çalışırken evyenin giderinden eline ne geçerse kanala göndermek ister. çayın pasosunu, yemek artıklarını birde bulaşık makinesi bu gidere bağlıysa eyvah ki ne eyvah! sebep mi diyeceksiniz bulaşık makinesinin hortumu ve evye sifon hortumu tıpkı gider borusundan geçiyorsa lavabonunuzun tıkanması için bütün şartlar toplanmış olur. Lavabo borusunun içerisi yağdan agu bu gibi olur. üstelik bu durumda ki tıkanmaları öyle lavabo açıcı gibi kimyasallarlada açmak mümkün olmaz. Peki ben ne yapacağım benim lavabo tıkanıklığı açma makinem var diyorsanız hiç korkmayın. lakin yok ise evinizin parkeleri, halıları, batmadan bizi arayın.

Lavabo açmak için diğer bir metod karbonat ve sirkedir. Bu iki karışımı gider borusunun içerisine boşaltın. 1 bardak karbonat ve yarım bardak sirke ekleyerek üzerine sıcak su ekleyin. Sıcak su eklerken aşırı dikkatli olun üzerinize sıçramasın yavaşça bu işlemi gerçekleştirin. Tabi bu yöntemler lavabo açmak için basit yöntemlerdir. profesyonel lavabo açıcıların yerini tutamaz. Ben bunlarla uğraşamam diyorsanız piyasada çok aşırı çok aşırı cüzi fiyatlarla satılan uzman lavabo açları deneyebilirsiniz.

lavabom tıkandı ne yapabilirim
lavabom tıkandı ne yapabilirim
Firmamız lavabo açma yöntemlerinin en sonuncusudur. Robot makine kullanarak lavabo tıkanıklığını açan servislerimiz tüm istanbul’a hizmet vermektedir. Boru içini görüntüleme kameraları yardımı ile tıkanıklığa neden olan yeri bulan bu cihazlar ile tıkanıklık açmak çok fazla çok fazla kolay. Lavabo açma sistemleri geliştikçe teknolojiyi yakından takip eden firmamız bütün lavabo açıcı makineleri bünyesine alacaktır. Teknolojinin getirdiği yeniliklerden faydalanın paranız cebinizde kalsın.

sürekli tıkanma yapan lavabo giderini açmak her süre kalıcı çözümler sunmaz. genelde tıkanmanın en büyük sebebi yağlanma olduğu için zincir kafa kullanılmadan boru içindeki yağlanma çözülemez. çok fazla kir ve sert atıklar lavabo gider borusunda problem teşkil etmektedir. yeri zamanı göze çarpan olmayacak biçimde bir tıkanma ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumun önlemini almak sizin elinizde. çözüm edinebilmek için kameralı lavabo açan firmalardan Lavabo Gider Borularının Temizliği

süre olarak 5 sene ve üzeri kullanımlar sonunda atık su gider borularında temizleme yapılması şarttır. Bunun nedeni etrafa yayılan fena kokular ve mikroplara karşı korunmaktan geçer. içi yağ, tortu bağlamış adeta bir katran bunun gibi boru arasında bekleyen ve atık suyun gidişini engelleyen boruları acil olarak yıkatmanız gerekir. Suyun önüne bir set bunun gibi tabaka yapan yağlanmalar tıkanmaya sebep olur. Siz evde olmadığınız bir sürede taşma yaparsa bütün evi kanalizasyon suyu basar. Lavabodan arka taşan suyu durdurmak mümkün değildir. Lavabo açan servis gelene kadar ortalık kirli sudan kokmaya başlar. Bunun önüne geçebilmek için pis su borularınızı her beş yılda bir basınçlı su jeti ile yıkama yaptırın. Yıkama yapılan lavabo borularının kullanım ömrü daha uzun olur. Lavabo pimaşının üzerinden geçen suyun debisi daha çok artmaktadır. Suyu iyi çeken lavabo borusu muhakkak tıkanmaz. Mutfak evyenizde su çok fazla yavaş gidiyorsa anlayın ki tıkanacaktır.yardım alarak tıkanmanın sebebini pratik olarak bulabilirsiniz. Kamerayla tıkanıklık açıldıktan sonra neden tıkanıyor diye ustalar sizi bilgilendirecektir. etrafı yağ tutmuş mutfak giderinde kanal açma yapılarak � kalıcı çözümlere ulaşabilirsiniz.

süre olarak 5 sene ve üzeri kullanımlar sonunda atık su gider borularında temizleme yapılması şarttır. Bunun nedeni etrafa yayılan fena kokular ve mikroplara karşı korunmaktan geçer. içi yağ, tortu bağlamış adeta bir katran bunun gibi boru arasında bekleyen ve atık suyun gidişini engelleyen boruları acil olarak yıkatmanız gerekir. Suyun önüne bir set bunun gibi tabaka yapan yağlanmalar tıkanmaya sebep olur. Siz evde olmadığınız bir sürede taşma yaparsa bütün evi kanalizasyon suyu basar. Lavabodan arka taşan suyu durdurmak mümkün değildir. Lavabo açan servis gelene kadar ortalık kirli sudan kokmaya başlar. Bunun önüne geçebilmek için pis su borularınızı her beş yılda bir basınçlı su jeti ile yıkama yaptırın. Yıkama yapılan lavabo borularının kullanım ömrü daha uzun olur. Lavabo pimaşının üzerinden geçen suyun debisi daha çok artmaktadır. Suyu iyi çeken lavabo borusu muhakkak tıkanmaz. Mutfak evyenizde su çok fazla yavaş gidiyorsa anlayın ki tıkanacaktır.yardım alarak tıkanmanın sebebini pratik olarak bulabilirsiniz. Kamerayla tıkanıklık açıldıktan sonra neden tıkanıyor diye ustalar sizi bilgilendirecektir. etrafı yağ tutmuş mutfak giderinde kanal açma yapılarak � kalıcı çözümlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir