Pis Su Gideri Açma Atık Su Gider Tıkanıklığı Açma Servisi

Robotla Kırmadan Atık Su Gideri Açma

Bir yapıda su tesisatı mecburen yapılması gereken hayatın sürdürülebilmesi için mecbur olan bir öğedir. Tesisatlar ikiye ayrılır, temiz su ve kirli su tesisatı olmak üzere. Her sistemde süre zaman arızalar olabilmekte. Su için döşenen tesisatlarda da boru patlağı, su borusu tıkanması ve gider borusu tıkanması benzeri sorunlarla karşılaşabiliriz gider açma bu noktada devreye girer. Temiz su ve atık su tesisatlarında bu tıkanıklıkları açabilen makineler geliştirilmiştir. Bu sayede boruya zarar vermeden tıkanıklık açma işlemi yapılır. kirli su gideri açma için bize lüzumlu olan şey makine ve kamera sistemidir. genel olarak hela ve banyo pimaşlarına kirli su gideri denmektedir.

Tıkanma sebepleri borunun içerisine erimeyen kolonyalı mendil atılması, bez kaçırılması ve borunun uzun zamanlardan sonra kireçlenerek daralmasıdır. Kireçlenme olayı daha çok wc borularında olur nedeni ise insan vücudunda bulunan kireç idrar yoluyla vücuttan atılır ve buda wc borusunda zamanla birikmeden ötürü sanki çimento dökülmüş gibi donar. Hatlarda oluşan kireçlenmelerde çözüm yolu kimyasaldır ancak tam anlamıyla çözüm olur metre o borunuzdaki kireç miktarına bağlı. Birde bina ana borusunda kireç varsa ve tamamı kireçlenmişse hiç bir biçimde çözmek mümkün olmamaktadır. Binanın borusunda yıkama veya kimyasalla temizlik yapmaya kalkınca dikey ana pimaştaki kireçler yumuşadığı anda hepsi beraber en alt kata doğru düşer ve sıkışır. aynı yere yığılan atıklar bir daha çözülemeyecek hale gelir ve dertsiz başımıza dert açmış oluruz. Tamamında sorun olan pimaşa tadilat yapmak gerekir.

Binada ana gider zeminde betonun içinden gider yada bahçeden geçerek rögara gider. Bu kısımlarda oluşan tıkanmalarda yine kirece rastlanabilir. Pimaşların eğimsiz olması nedeni ile borunun alt tarafına zamanla pislikler çöker. Borudaki geçişin daralması ile tıkanmalar başlar. işçilik hatasından kaynaklanan gider problemleri devamlı yaşanmaya mecburdur. Boru içini kamera ile görüntüleme yardımıyla giderin tekrar tıkanması ve ya içerisinde herhangi bir sıkıntı varmı görülür. Bu hizmetin size yararı gider borusunda bir daha tıkanma olur metre anlayabilmektir. kirli borusu yıkama işlemini de oluşturan firmamız yıkama ile halledilebilecek pimaşlarda bu yolu tercih eder.

Hangi gider borularına yıkama yapılmaktadır?

Yıkama makinesi 120 bar yüksek basınç ile boru içinde ve çeperinde bulunan yağlanma, kireçlenme, çamur vb atıkların % temizlenmesini sağlayan sistemdir. Tıkanıklık açma makinesi ile açılan gider borusu içi çok dolmuşsa bilhassa mutfak giderlerinde yağlanma varsa kesinlikle yıkanmalıdır. Pimaş açma makinesi ile yapılan çalışmada tıkanıklık açılır su gider, ancak boru içi tam olarak temizlenemez bu sebeple tekrar tıkanma yaşanabilir. şayet çalışma yapan ekip yıkama gerekiyor diyorsa ve güvenilir bir firmaysa mutlaka dikkate alınmalıdır. pis su gideri açma işi için deneyimli ekip bulunması sizin için en iyisi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Ara

×TELEFON BİLGİLERİNİ KAPAT
TELEFON BİLGİLERİNİ GÖSTER