Kombi Petek Temizliği

Kombi Petek Temizliği İstanbul Geneli Servis

Kombi petek temizliği tıpkı kullandığımız başka sistemler bu gibi belli aralıklarla gözden geçirilmeli ve bakımları yapılmalıdır. Periyodik bakım süresi tesisat sitemlerinde ortalama şekilde iki yıldır. iki yılda bir kombi ve peteklerin bakımları ve temizlikleri yapılmalıdır. Bu bakımların ihmal edilmesi size kısa sürede eskiyen ve maliyeti oldukça yüksek olan tesisat sistemine mal olur. Bir yandan da rakamları yüksek doğalgaz faturaları ödemek kaçınılmaz son olur sizin için.
Kombi Petek Temizleme Ücretleri

Artan bu yüksek maliyetlerin beraberinde kombi petek temizliği için ödeyeceğiniz ücret yoğun şekilde düşük kalır. özellikle kombilerin çalışmasını kirlilik ve bakımın ihmal edilmesi oldukça etkiler. Kombi de türlü arızalar meydana gelebileceği bu gibi, ısınma kaliteniz de azalır. Kombinin arızalanması dahi başlı başına büyük bir maliyettir. Bu kadar çok artı masrafı ve ısınmanıza olumsuz etkileri olmasına karşın kombi ve peteklerin bakımları ihmal edilir. Peki kombi bakımında ve kalorifer sisteminin bakımında neler yapılıyor yahut yapılmalıdır.

• Genleşme tankındaki hava basıncının kontrolü yapılarak, hava tankı olması gereken basınca ayarlanır.
• kombinin filtresi sökülerek temizlenir.
• Brülör için lüzumlu temizlik yapılmaktadır.
• Kombinin ateşleme sistemi denetim edilir.
• Baca kontrolü yapılıyor ve baca emniyeti gözden geçirilir.
• Petekler petek temizlik robotu ve özel bir kimyasal ile yıkanarak pislik ve kireç sökülmeli. aksi taktirde burada ki kirlerin sistemden atılması söz konusu olmamakta.
• Yıkama sonrası durulama işlemi yapılara pislik ve kirecin tahliyesi sağlanmalı.
• Petek temizliği sonrasında peteklerin içerisindeki su değiştirildiği ve şebeke suyu eklendiği için peteklerde hava var mı kontrol edilmeli ve gerekiyorsa peteklerin havası alınmalı.
• Son şekilde kombi ve petekleriniz servis elemanları vasıtası ile çalışır vaziyete getirilerek kombi ve peteklerin çalışmasında bir problem varmı kontrol edilmeli. ısınmayan petekler varsa bunların içerisinde hava kalmış mı diye yine bakılmalı.

Kombi petek temizliği kısaca bu maddelerin uygulanması ile yapılır. şayet bu uygulamalar doğru ve eksiksiz yapılırsa epey bir iyi neticeler almak mümkündür. Uzun süre temizlenmemiş bir ısınma tesisatında ortaya çıkan ısı farkı sizi şaşırtacak derecede fazladır. Sisteminiz temizlendiği bu gibi varsa tesisatta ki ufak tefek aksaklıkların da giderilmesi ile birlikte bu ısı verimliliği meydana gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Ara

×TELEFON BİLGİLERİNİ KAPAT
TELEFON BİLGİLERİNİ GÖSTER