Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

İstanbul Kırmadan Su Kaçak Tespiti

kirmadan-su-kacagi-tespiti
Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Cihazlarla Su Kaçağı Bulma

Binalarda yahut açık bölgelerde meydana gelen su kaçaklarının tespitini kırmadan yapabilmek için çağdaş cihazlara gereksinim duyulmaktadır. En son teknolojilerle tasarlanan bu cihazlarla kırmadan su kaçağı tespiti yapılabilmektedir. Peki, su kaçağı duvarı, fayansı veya zemini kırmadan nasıl yapılır. Bu uygulamayı bütün tesisatçılar gerçekleştirebilir mi? öncelikle geleneksel yöntemlerle hizmet verici tesisatçıların su kaçağı tespitini kırmadan yapabilmeleri olası değildir. Nedeniyse tesisat boruları binalarda betonun altında, açık alanlarda da toprağın altından geçmektedir. Bu nedenle borularda meydana gelen su kaçaklarının çıplak gözle tetkik edilebilmesi olası değildir. Tespit işleminin yapılabilmesi için her zaman binalarda duvarın, fayansın ya da zeminin, azık bölgelerde ise toprağın yâda betonun kırılması ve kazılması gerekebilir. Bu işlem, tadilat gerektirir ve bu tadilatın maliyeti de yüksek olabilir. Bu nedenle böyle sorunlarda daima modern teknolojilerle hizmet veren firmalardan destek alınmalıdır.

Modern Cihazlarla Kırmadan Tespit Yapılmaktadır

Kırmadan su kaçağı tespiti yapmak için akustik su kaçağı tetkik cihazı yahut detektörlü cihaz kullanılıyor. Bu iki aygıt da bilgisayarlı sistemlere sahiptir. Su kaçağının hiçbir yere ziyan vermeden tetkik edilebilmesi için bu cihazlardan yararlanılır. Çağdaş teknolojilere sahip olan bu cihazlar, kurumsal kurumlar vasıtasıyla uygulanmaktadır. Deneyimli tesisatçıların yaptığı su kaçağı tespit işlemleri, kısa bir zaman arasında sonuç vermektedir. Bu cihazlar, saklı su kaçaklarını da kısa bir zaman içinde ve üstelik güvenle tespit etmektedir. Bu nedenle su sızıntıları görüldüğünde kurumsal tesisat firmalarına başvurulması tavsiye edilmekte. Bu kurumlar, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesine göre hizmet vermekte ve problemi güvenli bir şekilde tespit ederek ortadan kaldırmaktadır. Su kaçağı tespiti zemini, duvarı yahut fayansı kırmadan nasıl yapılmaktadır. Şayet su kaçağı binada meydana geldiyse akustik su kaçağı tetkik cihazı kullanılıyor. Bu cihaz bilgisayarlı sistemlere sahiptir. Hassas kulaklıklarla işlem yapan bu cihazlar, betonun altından geçen su tesisatında meydana gelen küçük bir çatlak yâda delikten sızan suyun tespit edebilir.

Sıhhatli Bir Dinleme Nasıl Yapılmaktadır?

Kırmadan su kaçağı tespiti yapan cihazlar, gelişmiş bir dinleme sistemine sahiptir. Bu nedenle işlem yapılırken sessiz olmak, tespitin kısa sürede ve sıhhatli bir biçimde sonuçlanmasını sağlamakta. Bu cihazlar, bilhassa zemindeki gürültüyü de net şekilde tespit ederler. Gürültülü bir ortamda dinleme yapılırsa, çevrenin gürültüsü, sızan suyun sesini bastıracağından sıhhatli bir tespitin yapılması çok zor olabilmektedir. Bu nedenle akustik su kaçağı dinleme cihazı ile işlem yapılırken mümkünse hepimizin sessiz olması gereklidir. Binada su sızıntısı varsa önce sızıntının görüldüğü yerden dinleme yapılmaya başlanır ve tesisat boyunca dinlemeye devam edilir. Çoğu süre su sızıntısının görüldüğü yer, su kaçağının kaynağı olmamaktadır. Su, betonun en zayıf yerinden dışarı sızar. Bazen su kaçağının ana merkezi, binadaki bambaşka bir nokta da olabilmektedir. Bu nedenle gözle görülmeyen su kaçaklarının tetkik edilebilmesi için çağdaş cihazlarla hizmet veren kurumsal tesisat firmalarından destek alınmalıdır. Bu firmalarda görev oluşturan uzman ekipler, gelişen teknoloji ile ilgili çok aşırı iyi bir eğitim almıştır ve başta su kaçağı olmak üzere bütün tesisat arızalarında güvenli bir çözüm sunmaktadır.

Su kaçağı yalnızca binalarda meydana gelmez, Açık alanlardaki sulama tesislerinde de sızıntı olabilmekte. Bu halde da gene betona zarar vermeden tespit işleminin yapılması gereklidir. Bu bölgelerde da kırmadan su kaçağı tespiti için detektörlü cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar, yerin 3 metre altından geçen su tesisatlarındaki e küçük bir deliği bile tetkik edebilecek bilhassa tasarlanmışlardır. Bu aygıt sayesinde de su sızıntısı sıkıntısı güvenli bir şekilde tetkik edilebilir ve çözüme kavuşturulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×TELEFON BİLGİLERİNİ KAPAT
TELEFON BİLGİLERİNİ GÖSTER