" />
Ağu 12, 2015

Kırmadan Robotla Kanal Açma

Kırmadan robotla kanal açma atık su tesisatlarında boru arasında çeşitli sebeplerden ötürü oluşan tıkanmaları açmaya deriz. bazan kanalizasyon borularının tıkanması, bazen de daire içindeki pimaş tıkanması zorunda kanal açma yöntemlerine başvurulur. bilhassa yağmur yağınca kanal borusu tıkanması daha çok fazla olur. çatılarda toz, kuş tüyü vb. atıkların yağmur esnasında suyla beraber gidere akması ile oluşan yağmur gideri tıkanıklığı kanal açma makinesi ile açılır. yapı ana pimaşında tıkanıklık olması durumunda robotla kırmadan açılan giderlerde istisnai olarak çökmeler ve eğimsizlik problemleri de olabilir. Kanal görüntüleme kamerası ile boru içini görerek pimaşın neden tıkandığını görebilirsiniz. çoğu zaman zemin katlarda yapı temeli yapılırken gider borusu iyi sabitlenmediği için beton dökülünce ya oynar eğimi bozulur ve ya pimaşlar birbirinden ayrılır içine beton dolar. iki halde da tıkanıklık açılsa da yine sorun yaşanabilir. Arızalı kısmın değişmesi demek borunun komple değişmesi manasına gelmektedir. Buda büyük tadilat ve maliyet anlamına gelir. ama kırmadan kanal açma robotu ile tıkanıklık açılmasa da görüntüleme robotu bize nerenin arızalı olduğunu gösterir. Dedektörle arızalı bölge nereye denk geliyorsa tam biçimde işaretlenir. En azından maliyet üçte birine düşer ve az yer kırılır.

İki rögar içinde geçişi verici kanal borularında sürekli yağlanmayla karşılaşabilirsiniz. Yüksek basınçlı su ile temizleme işleme yapan makineler boru çeperini kaplayan yağları söker. sürekli kanal açma robotunu çağırmak durumunda kalmazsınız. Tıkanan wc borularında ve ya lavabo borularında sizlere kalıcı ve kesin çözümler sunmaktayız. aksi eğim verilerek döşenen boru arasında pimaş yıkama yapılarak eskisi benzeri tertemiz bir gider borusuna sahip kalırsınız. Bir kez tıkanan gider boruları ilerde mutlaka eskisinden daha yorulmak verecek bir biçimde tıkanma yapacaktır. Bu problemlerin başınızı ağrıtmaması için atık su gider borularınızın içini muntazam bir biçimde periyodik şekilde temizletin.

Kanalizasyon borunuzun arasında ne benzeri yanlışlıklar var görmek ister misiniz? Kameralı kanal açma makinamız yardımı ile kağıt, peçete, beton benzeri taşlaşmış pis suların taşmasına yol açan maddeleri kırmadan açmak gerekir. Bu atık maddeler belediyenin kanalizasyon borularına gitmeden binanın atık su gider borularında herhangi bir yerde birikme yaptığında direkt en alt katın tuvaletinden yada banyosunda geri taşma yapar. üst katlar tuvaleti kullandıkça bodrum seviyesindeki dairenin giderlerinden su geri gelmeye başlar. Bu kanalizasyon suyu baskınlarını önlemek için bodrum kat dairelerin kanal borularını ayrı bir hat şeklinde çekmek gerekir. Söme (radya temel) içerisine döşenen bu boruları döşedikten sonra kamera sistemi ile kontrol etmek gerekir. Zira bu borular döşendikten sonra beton ve demir altında kaldığı için tadilat yapmak imkanı olmayan gibi birşeydir. Boruda denetim edilecek hususlar;

a- Doğru eğimin verilip verilmediği

b- Boru arasında beton, kağıt yahut sert herhangi bir maddenin kalıp kalmadığı

c- Kanalizasyona gidene kadar boru içinde herhangi bir kırık ve çatlak olup bulunmadığı

Verdiğiniz oy için teşekkürler
Comments 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir