Kırma Yapmadan Su Kaçağını Tespit Etmek

Kırmadan Dökmeden Su KAçağı Bulma

Kırmadan su kaçağı bulma işlemi her ustanın ve firmanın yapabileceği bir meslek değildir. Su problemlerinize kati çözüm bularak size rahat bir hayat sunuyoruz. Su kaçağı denildiğinde aklımıza ilk şekilde başımıza damlayan sular gelir. ayrıca bizden alt kata damlayan sular , fena görüntüler , pis rutubet kokuları bizi çıkmaza sokar ve ne yapacağımızı bilmez duruma geliriz. işte tam o sırada uzman bir tesisat ustası arayışına geçeriz. Ev iş noktayı, alışveriş merkezleri ve bütün yaşam alanlarını kapsayan bu sorunu çözmek ehil ellerin işidir. Gül Tesisat kalitesiyle itimat verici çalışma anlayışını birleştirerek, kırmadan su kaçağı tespiti hakkında uzmanlaşmış bir firmayız.

Tesisat borularında oluşan su sızıntıları, üst komşunuzdan gelen tavanı sarartan su kaçakları bu gibi ve sizde rahatsızlık yapan tüm sorunlarınız da kuruluş güvencesiyle yanınızdayız. Eskiden kalma yöntemlerle yapılan su akan yeri bulma işlemleri yoğun şekilde zahmetli bir işti. Evinizin veya meslek yerinizin bütün fayansları, duvarları, parkeleri kırılıp dökülerek tam bir karabasan halini alırdı. Şuan bile mahalle tesisatçısı diye adlandırılan şahıs olarak çalışan ustalar uzun zahmetler uğraşlar vererek vaktinizin büyük bölümünü alarak kırma olayını gerçekleştirmektedirler. Biz kuruluş olarak kırma ve dökme olayını uzun zamandır rafa kaldırmış durumdayız. deneyimli ekiplerimiz cihazla su akan yeri bulup sizleri hem bilgilendirip hem de sorununuzu kökten halletmeyi hedefler. Su kaçakları genellikle duvar içinde döşeli boruların kırılması patlaması ve çatlakların oluşmasıyla ortaya menfaat. Bu boru kırılmaları ve patlaklarını kameralı özel robot cihazlarla görüntülemek mümkündür. Kameralı makinelerle sızıntı oluşturan bölge kırma olayına girmeden özel son teknoloji yardımı ile tetkik edilir. tetkik işleminden derhal sonra tamirat tadilat ve tamir işlemi de gene uzman ekiplerimizce fiyatlandırılarak itinayla tamir yapılır.su kaçağı tespiti ile ilgili görsel sonucu

Su Kaçağı Tespiti Alternatifleri

1.1 Hazırlıklar
1.2 rutubet ölçerek Kaçak Bulma Yöntemi
1.üç Kaçak tamir Kimyasalı Yöntemi
1.4 Kırarak Kaçak Bulma Yöntemi
1.5 Hava Basıncı ile Su Kaçağı Tespiti Yöntemi
1.6 Su Basıncı ile Kaçak tespit Yöntemi
1.7 Kamera ile Görüntüleme Yaparak Kaçak Bulma Yöntemi
1.8 Termal Kamera Yöntemi
1.9 Boyalı Su ile Kaçak Bulma Yöntemi

Su Akan Bölgenin Gözle Kontrolü

Şayet su sızıntısı damlama halinde oluyorsa damlayan noktaya bakılarak nereye denk geldiği ölçülür. O bölgede yoğunlaşarak su kaçağı tespiti yapılmalıdır. ama her zaman damlama ile karşılaşmayız. Boyanın döküldüğü kabaran kaçaklarda mevcuttur. Böyle bir halde kabarma yada damlama ne süre başlamış, sürekli akıntı varmı devamlı akıntı var mı sorulmalı bilgi alınmalıdır. sebebiyse suyun hareketine göre temiz su yahut pis su arızası tahmin edilebilirse tetkik daha sağlıklı olur.

Su Saatinde Dönmenin Kontrolü

Temiz su kaçaklarında musluklar açık bulunmadığı halde sanki su akıyormuş bunun gibi saat boşa dönebilir. Beton içerisinde ve ya fayans altında kalan borulardan su akıntısı bulunduğu için saat dönüyor demektir. Kombi altından sıcak su vanası kapatılarak 1 dakika beklenip yine açıldığında su saatinde dönme oluyorsa sıcak suda kaçak mevcut manasına gelmektedir. tıpkı işlemi soğuk su hattı için su saatinin yanındaki vanadan kapatıp 1 dakika sonra tekrar açarak yapabiliriz. Normal şartlarda herhangi bir boruda kaçak olmadığında su eksilmeyeceği için su saati de hareket etmez. Bu yolla en azından temiz suda kaçak var mı varsa sıcak suda mı yoksa soğuk suda mı anlarız.

Suları Kapatma

Su kaçağı için hangi testi yaparsak yapalım bütün muslukların ve vanaların kaçırmayacak biçimde kapalı olduğundan emin olmalıyız. Kaçıran ve ya damlatan bir musluk olursa bir yerde boru patlamış diyerek kaçağı bulmaya çalışırken süre kaybederiz. Bazı tesisatlar eski olduğundan musluklar ve vanalar tam tutmayabilir. Gerekiyorsa musluklar sökülerek ağızlara tapa sıkılıp körleştirmemelidir. Tüm muslukların damlatma yapmadığından eminsek su kaçağı testi işlemini rahatlıkla yapabiliriz.

Rutubet Ölçerek Kaçak Bulma Yöntemi

rutubet ölçme ile ilgili görsel sonucu
önce en ıslak olan ve su akan noktaya gidin
Bir mekanda nem ölçer ile su kaçağı bulacaksak nemin en sık bulunduğu bölgeyi bulmalıyız. Tabi evvela bir gözle denetim şarttır. eğer damlama varsa direk o bölgeden rutubet ölçülmeye başlanır. Su borusu patladığında su yayıldığı için kaçak bulmak biraz zorlaşır lakin detaylı şekilde incelenirse netice elde edilir.

Nem öçlerin kullanması

Nem ölçen aygıt ile ıslak olan bölgelerde gezilerek veriler toplanır ve en çok nem olan bölgede incelemeler derinleştirilir. fakat tüm ölçümlere rağmen bazen endüstrisi daraltamaya biliriz. Böyle bir durumda suyun aktığı yer nereye denk geliyorsa o kısım kırılarak kaçak bulunabilir. Zaten rutubet ölçer ile su kaçağı tespiti çok fazla çok denenen bir yöntem değildir. sadece size destekçi olabilecek fikirler verir.

Kaçak Onarım Kimyasalı Yöntemi

Doğru kimyasalı kullanın
Su sızıntılarını edinebilmek için çok aşırı çaba harcanmakta ama aslında su kaçağını direkt tamir etmek aha basit. Kaçak onarım kimyasalı diye bilinen flex dub adında ki bu sıvı kaçağın yerini dahi bulmaya gerek kalmadan kaçağın tamiratını yapma imkanı sağlamaktadır. Dolayısıyla maddi ve manevi külfetten kurtuluyorsunuz. lakin doğru kimyasalı seçer iseniz bu dediğimiz gerçekleşir. tersine ne bulunduğu dikkat çekici olmayan bir kaçak kimyasalı kullanırsanız dert birken bin olur.

tamir kimyasalını doğru şekilde uygulayın
Kaçak onarımı yapacak olan kimyasalın markası ve uygulama çeşidi çok fazla ciddi. Ambalaj üzerinde uygulama şekli anlatılmasına karşın yinede ehil kontrolünde uygulanması daha yararlı olacaktır. Yanlış uygulama yapılırsa kaçak kapanmaz. tamir kimyasalı sonuçta kimyevi bir madde ve gözle herhangi bir teması olması mecburiyetinde ciddi sıkıntılar ortaya çıkar. Tesisatınıza ve kombinize herhangi bir zararı olmasa da insan sağılığı açısından uygulama esnasında tecrübe şarttır.

Kırarak Kaçak Bulma Yöntemi

Kırmak için keski uçlu matkap kullanın
Su kaçağını kendiniz edinebilmek istiyorsanız tesisatçı olmasanız da en azından bu işlerden biraz anlamanız gerekiyor. Kırım işleminde boruları delmemek için keski dediğimiz yassı uç ile kırım yapılmalıdır. Sivri murç ucu ile kırım yapılırsa sağlam olan borularında delinmesi muhtemeldir.
su kaçağı tespiti ile ilgili görsel sonucu
ıslaklığın daha çok olduğunu yöne doğru kırın
Su patlağının yerini bulabilmek için kırım yapılırken her zaman daha ıslak olan bölgeye doğru gidilir. Akıntının bulunduğu kısımdan kırılmaya başlanabilir. Hatta zemine bakılarak ıslak, renk değiştirmiş yada kabarık kısımlar tetkik edilirse direkt kaçağın bulunduğu yere bile rastlayabiliriz. Tahmin edilen bölge açıldığında orada boru yok ise sağa sola bakılarak hangi yan daha yaş kırarak ilerlenir. Kırarken tıpkı zamanda seste dinlenmelidir. Su patlağına yaklaştıkça seste artacaktır. Bu biçimde kaçağı bulma ihtimalimiz var lakin biraz fazla yer kırılabilir.
1.5 Hava Basıncı ile Su Kaçağı Tespiti Yöntemi
su kaçağı tespiti ile ilgili görsel sonucu
Tesisat borularında kaçağın yerinin belirlenmesi için sisteme basınç uygulanmaktadır. en fazla sonuç alınacak kaçak bulma yöntemi hava ile yapılandır. Su tesisatında ki patlaktan çıkan sesin en fazla ve net biçimde duyulmasını veren şey havadır. deneyimli bir kuruluş bu işte çok fazla mühim bir şeydir. Firmayı bulabilmek için tanıdığınız tesisatçılara sorun şayet böyle bir imkanınız olmadan İnternet su kaçağı bulma yazarak uzman bir şirket bulabilirsiniz.

Kullandıkları cihazların profesyonel olmasına dikkat edin
Her su kaçak firması uzman değildir. Servis elemanlarının hariç görünüşü, servis araçları ve disiplin kadar kullanılan ekipmanlar da çok aşırı önemlidir. Hatta kullanılan ekipmanlar daha da önemli diyebiliriz. Siz bu işin arasında olmadığınız için uzman cihazın hangisi olduğunu bilemeyebilirsiniz haklı olarak. ama cep telefonu kadar küçücük cihazları getirip bu cihazla kaçak bulacağız diyenlere de kesinlikle itibar etmeyin. özellikle su kaçağına gelen ekiplerde bir adet akustik dinleme cihazı ve gider borusunun içini görüntüleyen bir kamera mutlaka olmalıdır.

kesinlikle kamera sistemi olan ekipler çağırın
Kamer sistemi diğer cihazlara göre daha maliyetli bulunduğu için bu sistemler işine önem veren deneyimli düşünen firmalarda bulunur. çağırdığınız firmada kamera sistemi yoksa bu yoldan kısaca firmanın işine verdiği ederi anlayabilirsiniz.

Su Basıncı İle Kaçak Tespit Yöntemi

Hava basıncı ile yapılan işlemleri yapın
Su basıncı ile kaçak bulmada tıpkı hava ile yapılanın aynısıdır. Tek fark suyun patlak olan noktadan çıkışı ile havanın çıkışı esnasında oluşan ses farkıdır. kullanılan ekipmanlarda ki fark ise sırf basınç yapan su pompası ve kompresör.

1.7 Kamera ile Görüntüleme Yaparak Kaçak Bulma Yöntemi

Doğru kameranın kullanıldığından emin olun
Bu metot kirli su kaçaklarının bulunması için kullanılır. Atık su borusu içinde oluşabilecek herhangi bir çatlama, conta ısırması yahut tıkanma su kaçağına neden olabilmekte. Bu arızaları anlayabilmek içinde pi maşın içine görmek gerekir. Kamera kafasında ışık olan elle iterek boruda ilerleyen bir sistemdir. istediğimiz kadar ileri doğru sürerek borudaki sorunları tetkik ederiz. Tabi istediğimiz gibi görebilmek için de kaliteli ve bu iş için yapılmış bir kamera sistemi kullanılmalıdır. Doğru kamera kullanılmaz ise arızayı görülmekte mümkün olmamaktadır.

1.8 Termal Kamera Yöntemi

su kaçağı tespiti ile ilgili görsel sonucu
Termal kameralar sıcaklık algılayan ve bir fark varsa bu farkı bize farklı renkte göstererek anlamamızı veren cihazlardır. Su kaçağı bulabilmek için üretilmemiş bir cihazdır ama kaçak bulma konusunda kullanılmaktadır. Tesisata sıcak su vererek boruların noktayı görülebilir. Tabi bu sırada kaçak olan yerden sıcak su dışarı sığacağından termal kamera o alanda bir yayılma görür. Bu şekilde kaçağın o bölgede bulunduğu gözle görülebilir. fakat bu işlem kolay görünse de saatlerce süren bir işlemdir.

Kaçak olan bölgenin ayrıştırılması
Su kaçağı olan bölge termal kameradan görülmektedir fakat tam nokta bulabilmek istersek termal kamerada bu iş aşırı zordur. Sebebi termal kamerada ısı algısı geniş tutulur. Tesisata verilen sıcak su boruları ısıttıkça yayılan ısı borunun etrafını komple kırmızı gösterir. piyasa belirlenir lakin nokta tam olarak işaretlenemez.

Boyalı Su ile Kaçak Bulma Yöntemi

Boya yolunu sadece gider borusunda deneyin
Gider borularında kaçak olduğunda ekseriyetle aşağı kattan kabarma veya ıslanma yaparak belirti verir. eğer boru kırılmışsa kaçıran yer büyükse damlamada oluşur. Gider borularında temiz su tesisatı bunun gibi su fışkıran bir yer bulunamayacağı için aşırı net bir tetkik yapılamaz. Bir kırık olması halinde net tetkik olur ancak genellikle gidiyorlar ilave yerlerinden eskimiş bulunduğu için sızdırırlar. Bu giderdeki kaçağı bulabilmek için sulu boya yada mürekkep dökülebilir. Aşağı sızan bir su varsa her süre olmasa da çoğu zaman boya alt katın tavanında belirir. Böylece kaçağı kendi imkanlarımızla bulmuş oluruz. Gidere boya dökerek su kaçağı tespiti bu biçimde yapılabilir.

Demir Boruda Su Kaçağı Nasıl bulunmakta?

Çağımızda plastik boru ile yapılan su tesisatları bundan yaklaşık 20-30 yıl evvela galvaniz borularla yapılmaktaydı. zamanla çürüme ve kireçlenme olan demir – galvaniz borular sızdırmaya başlarlar. lakin plastik borudaki benzeri pratik bulunamaz bu sızıntılar. nedeni ise boru çürümüşse tıpkı anda bir çok aşırı noktadan su sesi gelir. Buda su kaçak tespitini imkansız bir hale getirir. deneyimli ekiplerimiz yardımıyla ne olursa olsun su sızan yer bulunmakta. fakat her zaman tamirat yapılamayabilir. örnek olarak resimdeki demir boru % çürümüş ve onarım edilemeyecek kadar yıpranmış. Böyle bir halde işin sağlıklı olması için tamir yapılmamaktadır tesisat yenilenir. eğer demir boruda bulunan su kaçağı çürümemiş ise tamiratı yapılabilir. Sizin için en iyisini düşünüp kendi evimizde tesisat yapıyormuş bu gibi karar veriyoruz.

Duvar içindeki su borusu neden patlar?

Aklınıza takılan ve bize sorulan sorulardan biride, duvar arasında gömülü olan borular nasıl olur da kırılır ve ya patlar. Eski binalarda duvar içine demir borular döşenir, zaman aşımına uğrayan demir borular zaman geçtikçe çürüme yaparak duvar içine su sızdırırdı. Plastik boru kullanılmış bir tesisat borusunun kırılıp patlamasının da birkaç nedeni olabilmekte. Bunlardan birisi su tesisatı döşeyen tesisat ustasının hatası, diğeri de su basıncının çok gelmesiyle oluşan patlamalar. Sıcak su boru hatlarında genleşme sonucunda su sızıntıları oluşabilir. Kırmadan su kaçağı bulma meselesinde İstanbul genelinde hizmetimiz mevcuttur. Su kaçağı bulma konusunda uygulanan son teknolojik cihazların yanılma payı çok düşüktür. Su kaçak cihazlarının bir çok fazla avantajı bulunur. Bunlardan birisi ve en önemlisi kırma olayının olmaması, diğer avantajlardan biride tahmini fikir yürütmek yani su kaçağı olabilmekte de olmayabilir de deyip sizlerin hem vaktini hem parasını almamak. Bu konu hakkında olasılıkları bir kenara bırakarak kati çözüm için bize ulaşmanız yeterlidir. Su kaçağı tespiti büyük ustalık arzulayan bir iştir. çalışanlarımız su damlayan bölgeyi tespit ederek çok sayıda alanın kırılmasını engellemiş olurlar. Tesisatta oluşan su kaçağını tetkik işlemi sırasında, yurt dışından ihraç edilen özel cihazlar yardımıyla kırma dökme yapmadan, evinizi iş yerinizi kirletmeden ve kıymetli vaktinizi almadan hizmet sunuyoruz.

Su sızdırmasının nereden geldiğini nasıl bulurum?

Nereden geldiğini bilmediğiniz su sızıntıları artık başınıza dert olmayacak. Geniş bir alana yayılan su sızdırmaları yaşam alanlarında büyük şikayetler vermektedir. Sizleri rahatsız eden görüntü kirliliğine de yol açan su damlamaları bazı dairelerin tavanlarında kararma ve küf halinde ortaya çıkmaktadır. Konutunuza taşınmadan evvela tesisat borularının on bar basınca dayanıklılığını daima ölçüm yaptırmanız gerekir. aslında bunu müteahhit firmanın yapması gerekir. fakat kaliteli meslek.ilik olmayan yapılarda bu tarz tesisat arızaları ile karşılaşabiliriz. Problemli tesisat boruları akustik ses dinleme cihazı ile tetkik edilerek bölgesel tamir yapılmaktadır. Su sayacından itibaren meydana gelen boru patlakları mülk sahibini ilgilendirmektedir. Aşağıya verebileceği her çeşitli su arızasından daire sorumludur. Bu nedenden alt komşunuza vereceğiniz her çeşitli ziyan sizi ilgilendirir. şimdilerde toplu yaşam alanlarının hızla artarak çoğalması komşuluk ilişkilerini gündeme getirdi. yan daireden sızan suyun komşunuzu rahatsız etmesi hoş bir durum değildir. Gün içerisinde komşu dairesinden size akan sular bu gibi yüzlerce şikayet almaktayız. Her dairenin sayaç girişinden sonra basınç düşürücü vana olsa bu sorunları yaşamamış kalırsınız. Bazı senelerde sular idaresi şebeke hattından gelen yüksek basınçlı su daire tesisatının içerisine girdiğinde boru patlamalarına sebep olabilmekte. önlemini almak çok aşırı basit basınç düşürücü vananın ayarını 4 ile 5 bar seviyesinde tutmak yeterli olmaktadır. tıpkı sürede evde su ile çalışan makineleri de yüksek basınçtan koruyarak bozulmasını önlemiş olursunuz.

Bütün önlemleri almanıza rağmen yinede tesisatta kendiliğinden bozukluk oluşabiliyor. uzman ekiplerimiz vasıtası ile yapılan tespitlerde su kaçağı devamlı bir damlamaya neden oluyorsa genel olarak temiz su kaçağı var manasına gelir. fasıla sıra damlıyor normalde kabarıyor ise bu halde pis su şüphesini artırır. Su sızdıran bölgeden başlanarak banyonuzun her kısmını kırmak maliyeti yüksek sonuçlar doğurabilmektedir. Su kaçağı işlerinde tahmini bir tetkik hiç yapılmamış sayılır. Zaten evinde elektronik cihazla kaçak bulunmasını arzulayan bir şahıs şüpheyi ortadan kaldırıp net olarak arıza şurada denmesi için para öder. Atık suda yada şebeke suyunda kaçak var diyebilmek dahi bir adım ileri gitmektir. Daha sonrada cihazların sayesinde tam şekilde kaçağın noktayı bulunur. genelde bütün su arızaları net olarak bulunmakta. yalnızca atık su giderlerinde bazen bütün borunun değişmesi gerekir, oda borunun eğimsiz olması sonucu mecburen yapılır. Gider borularında kaçak aramak için ehil tecrübesi çok mühimdir. Su tesisat arıza tetkik kamerası gider borularında görüntü edinmeyi sağlasa da ehil gözünden asıl kaçak hemen hemen anlaşılır. Alınan kamera görüntüleri ustalar sebebi ile analiz edilmelidir.

eğer şebeke suyu tesisatında kaçak varsa tesisat basınç testine tabi tutulur. Basınç testi sağlam olan dairede kaçak cihazı ile aramaya gerek kalmaz. Suyun az damlaması ya da çok damlaması servis hizmeti açısından sadece süreyi kısaltmaya yarar. devamlı damlayan bir sızıntı temiz su olma olasılığı yüksektir. Vanayı kapattığınızda su duruyorsa temiz su hattınızda kaçak olma olasılığı biraz daha artar. ama yeri tam şekilde bulunmadıktan sonra kesin bir sonuç çıkaramayız.

Su kaçağının bulunması işi için farklı yöntemlerde bulunmaktadır. Sayacınızı ilk okuduğunuz değerle son okuduğunuz kıymet içinde ayrım görüyorsanız su tesisat borularınız da patlak var manasına gelmektedir. Musluklar kapalı olduğu durumda sayacınızın döndüğünü ayrım ettiyseniz buda su kaçak probleminiz olduğunu gösterir. Tabi sızan suyu net olarak bulabilmek istiyorsak tespit cihazları şarttır. gerçekte bunu da kolay bir testle anlayabilirsiniz. bütün muslukların kapalı olduğundan emin olun sonra sayacınızı beş dakika arayla yahut sürekli gözle takip ederek tesisat borularında herhangi bir sızdırma var olup olmadığını anlayabilirsiniz. Probleminizin çözüme kavuşması için su kaçağı şikayetinizi telefonla bize bildirerek su kaçağı tespit servisinden randevu alabilirsiniz.

Temiz Su Tesisatı Sızdırmazlık Testi Ve Dikkat Edilecek Hususlar

Plastik boru kaynaklarında kaynak sıcaklığı ve kaynak süresine dikkat edilmelidir. ters durumda boru arasında istenmeyen kesit daralmaları oluşacaktır. ayrım edilmeleri ise süre alacaktır. Boru montajları sonrasında tesisata kullanım basıncının 1,5 katı seviyesinde tecrübe tulumbası ile su basılıp 3 gün süre beklenerek sızdırmazlık testi yapılmaktadır. Tutanak biçimine getirilir ve ilgili dosyaya konulur. şebeke basıncının yüksek olduğu bölgelerde yapı girişlerinde kesme vanası sonrasında basınç düşürücü regülatör konulur. ters durumda yapı iç tesisatında ve sayaçlarda kaçak ve patlaklar oluşabilir. Sızdırmazlık testi, basınçlı ve renklendirilmiş su, hava yahut yanıcı olmayan gazlar kullanılarak ekipmanların kaçak tespitinde uygulanan bir tahribatsız test yöntemidir. Test edilen ekipmanlar hava, gaz ya da su ile doldurularak Sızdırmazlık testi yapılır. Sızdırmazlık testi vakum kutuları, basınçlı sıvılar ve ultrasonik metotlarla yapılabilir.

Pis Su Tesisatı Su Sızdırmazlık Testi

Kirli su borularının projede belirtilen uygun eğimde, çapta ve et kalınlığında montajının yapılmasına dikkat edilmelidir. Pvc boru bağlantılarında conta kullanılması gerekebilir. kirli su tesisatlarında mümkün olduğunca 90° dirsek ve çatal uygulamalarından kaçınılması gerekmektedir. 45° dirsekler tercih edilmelidir. kirli su borularının yatay hatlarda %1,5-2 eğimde döşenmesi belirtilmelidir. kirli su tesisatındaki sızdırmazlık testini yaparken atık su borusu içerisine kamera sokarak bu hususlara bakılır. arzulanan kriterlere göre döşenmeyen atık su borusu testi geçemez. Zaten bu özelliklere müsait olmayan tesisat aşağı kata su kaçırmaya başlayacaktır.
su kaçağı tespiti ile ilgili görsel sonucu
Alt dairenin banyo tavanında oluşan damlamalar
Alt katın banyo ve ya mutfak tavanındaki sararma ya da kararma belirtileri
Tuvaletiniz den aşağıya akan su kaçakları
Banyo veya tuvaletiniz in bitişiğindeki duvarlarda boya kabarması
Seramik aralarında bulunan derz aralarının sararması ve böceklenme
üst kattan veya üst katın sebebini bilmediğiniz su tesisat sızdırmaları
Evinizin su faturası yüksek geldiğinde
Su vanasını kapattığınızda sayaç hala dönüyorsa
Tuvaletin sifonunu çekince alt kata bir su sızdırması yaptığında
Kombiye devamlı su takviyesi yapmak zorunda kaldığınız hallerde
Eski ve ömrünü yitirmek olan tesisat borularınız da su kaçağı meydana gelmeden değiştirmenizi öneririz. Galvaniz boru tesisatlarında durumunuz müsait olduğu sürece su kaçağı tespit ekibini çağırmak yerini banyonuzun su tesisat borularını tam olarak değiştirmenizi öneririz. Bunu yaparken de atık su gider borularınızı daima yenileri ile değiştirin. aksi takdirde yeni yaptırdığınız seramikler 1 ay sonra yada 1 sene sonra kırılmak mecburiyetinde kalabilir. Birde seramiklerinin aynısından bulamadığınızda işin mali boyutları bu sefer biraz daha yükselmeye başlar. Muslukları yenilemek yerine alt yapı tesisatına yatırım yapmanızı öneririz. Yüzeyde duran her şey yenisiyle kolayca değiştirilebilir ama fayansların altında kalan su borularını yenilemek istediğinizde tüm seramikleri kırmak mecburiyetinde kalırsınız. eğer dairenizde bir tadilat yaptırıyorsanız muhakkak eski su tesisatlarını değiştirmelisiniz. Fayansları komple yaptıktan sonra en ufak bir su arızasında yeni fayanslar kırılmak durumunda kalır.

Birde yağmur sırasında oluşan su kaçakları vardır. genel olarak teraslarda daha sık görülen bu sızıntılar kabarmalar ve bazen damlamalar olabilmekte. Teraslarda ki sızıntılar bizim elimizdeki kaçak cihazları ile bulunamayabilir. fakat yaptıracağınız su kaçağı tespiti yardımıyla sorunun tesisatla alakalı olmadığını % anlamış olacaksınız. Buda yalıtım rahatsızlığına odaklanarak problemi çözmenizi sağlayacaktır. Yağmur suyundan kaynaklanan sorunlarınız da bu yolla halledilir. Gül tesisat olarak size en iyi hizmeti sunarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×TELEFON BİLGİLERİNİ KAPAT
TELEFON BİLGİLERİNİ GÖSTER