" />

Kanalizasyon Açma

kanalizasyon açma

Kanalizasyonlarda biriken katı atıkların artmasıyla kanalizasyonlardan çevreye oldukça kötü kokular yayılmaktadır. Bu tıkanıklığın artması temizliğinin ertelenmesi yayılan kokunun etki alanını genişletmektedir.

Dairelerdeki mevcut tuvalet, lavabo ya da kanalizasyon giderlerinin tıkanması durumlarında kanal açma yöntemlerine başvurulur.

Robotla Kanalizasyon Açma

Kanalizasyon açma tıkanıklığı ana hatta oluşmuş ise sorunu şehrin sular idaresi çözmektedir. Ancak tıkanıklık bir binaya ait ise bu sorunun çözümü ilgili bina sakinlerinin sorumluluğu altındadır. Ufak çaplı görünen bina tıkanıklıklarını açmak için ise çeşitli cihazlar kullanılmaktadır.

kanalizayon tıkanıklığı açma

Günümüzde kullanılan sistemlerle mutfak, lavabo, banyo, balkon pimaşlarına, havalandırma boşluklarındaki tüm gider borularına zarar verilmeden robot cihazlarla, kameralı sistemlerle müdahale edilerek sorun tespiti yapılabiliyor.

Mevcut giderlerinin tıkanıklığına sebep olan nedenleri ortadan kaldırdıktan sonra sorunun çözümü bulunamadıysa kanal açma işlemine başvurulur.

Kanalizasyon Tıkamasının Nedenleri

Kanalizasyon tıkanmalarındaki sebepler arasında evlerde kullanılan sert cisimlerin giderlere atılması bulunmaktadır. Uzun süreli temizlik işlemleri yapılmayan binalarda tadilatlarla birlikte giderlerde biriken harç, kum gibi kalıntılar sebebiyle de meydana gelen tıkanıklıklar yaşanabilir.

Kanalizasyon tıkanıklıklarını hava şartları da artıran sebepler arasındadır. Yağmurlu havalarda tıkanma şikayetleri daha da fazladır. Kuş tüyleri ve çatılarda bulunan tozlar yağmurla birlikte kanalizasyondaki tıkanmayı hızlandırmaktadır. Bu tarz tıkanmalar kullanımı yaygın olan kanal açma robotları ile giderilmektedir.

Kanalizasyon borularındaki en büyük tahribat sebeplerden biri ise göçüklerin yaşanmasıdır. Toprağın zamanla yerine oturması kanal borularının birbirinden ayrılması ya da çökme denilen olayların yaşanması yapısı itibariyle kırılgan olan kanalizasyon sistemlerinde kırılmalara sebebiyet verir. Bu ve benzeri olayların yaşanması durumunda ise binalardan taşmalara sebebiyet verecek tıkanıklıklar başlamış olur.

Kanalizasyon açma tıkanıklıklara sebep olan sorunu doğru olarak bilmek, yüksek maliyetler gerektirmeden çözüm odaklı sonuçlar doğurur.

Doğru firmalar kanalizasyon açma makineleriyle birlikte hızlı bir şekilde kanalizasyon açma işlemini gerçekleştirebiliyor. İlgili cihazlar bilgisayar teknolojisine sahip olmakla birlikte cihazları uzman bir operatörün kullanması oldukça önemlidir. Kanallara gönderilen kameralı cihazlar zamanla birikmiş olan kağıt, bez, moloz parçalarını parçalayarak kanalları açacaktır. Sonrasında ise gönderilen basınçlı su parçalanan atıkları uzaklaştırarak sistemi eskisinden daha da iyi kullanılacak hale getirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kanalizasyon Açma

Kanalizasyon Açma İşlemi Nasıl Yapılır

Firmamızın siz değerli müşterilerimize sunduğu en iyi çalışma kategorilerinden biri olan kanlizasyon açma işlemi artık çok daha kolaydır.Kanalizasyon açma işlemleri ev ortamında meydana gelecek en büyük sorunların başında gelmektedir. Çünkü kanala da meydana gelen sorunun tıkanma olarak giderlere yansıması çok uzun zamanlar sonunda olmaktadır ve doğru bir şekilde giderilmediğinde ise ard arda birçok sorunla uğraşmamıza neden olmaktadır. Kanallar ev giderlerinin her noktasında gönderdiğimiz maddelerin, pis suların ve artık maddelerin pimaş boruları yardımıyla bu noktalarda birikmesini sağlamaktadır. Kanalizasyon açma işinde en fazla çok uzun yıllar boyunca kullanarak hasar görmüş ve artık sertliğini kaybederek zeminde meydana gelen kırılmalar ve çatlaklarla tıkanma sorunlarına neden olan kanallarda yapılan işlemlerdir. Fakat bu konuda en büyük yanılgımız sorunun sadece tıkanıklık olarak algılanması ve farklı şekillerde düşünülmemesidir. Bu süreç de herhangi bir noktada meydana gelen tıkanma akışın bozulmasını sağlayarak giderlerin belli noktalarda birikmesini sağlamaktadır. Özellikle kanalda biriken tıkanmaların en büyük nedenleri arasında uzun süreli kullanımdan dolayı meydana gelen eskimeden zeminin çökmesi ya da kırılması gibi nedenlerle maddeler burada toplanarak diğer maddelerin geçişini kesmektedir.
Bu durumda kanalizasyon açma işleminde artık tercih edilen yöntemler son teknolojik cihazlarla yapılan ve bu nedenle de en kısa sürelerde çözülen sorunlar için firmaların vermiş olduğu hizmettir. Öncelikle kanalda meydana gelen tıkanmanın bulunması için kanala girmek için kırma işlemi yapılmadan yüzeyde gezdirilen dedektörlerle alınan sinyallerle tıkalı bölgenin noktasal olarak tespiti en doğru şekillerde yapılmaktadır. Yapılan bu işlemler de sadece tespit edilen noktalardan içeri girilerek tıkanmaya neden olan bütün maddelerin temizlenmesi sağlanarak kanalda meydana gelen hasarın da onarılmasıyla en doğru şekilde kanalizasyon açma işlemi yapılmaktadır. Hiçbir bölgede ya da binanızda kırma işlemlerine gereke duymadan yapılan bu işlemleri denemek ve sıkıntısız bir şekilde kanalizasyon açma işlemi yaptırmak isterseniz yapmanız gereken numaralarımızı çevirmek olmalıdır. Kanalizasyon açma işlemleri ihmal edildiği dönemlerde özellikle bir müddet sonra tıkanma gibi durumlarla kendini göstermektedir. Günümüzde nereye bakarsak bakalım her noktadan yapılan kanal temizleme işlemlerini görmek mümkündür.
Uzun zamandır ihmal edilen ve artık sürekli tıkanma gibi durumlarla kendini gösteren kanal sorunlarını gidermek için yapılan kanalizasyon açma işlemleri artık çok fazla yarar sağlamamaktadır. Üst üste eklenen maddelerin çokluğu nedeniyle artık zeminde meydana gelen kırılmalar sadece temizleme işlemleri ile değil onarım işlemlerinin de yapılması gerekmektedir. Bu konuda kendini geliştirerek en iyi hizmeti kendine ilke edinerek eski yöntemlerden ziyade daha doğru çözümlerle sorunlarının giderilmesini hedef almıştır. Bunun için yurt dışından özel olarak getirtilen cihazlarla kanalda ya da etrafında saatlerce süren kırma işlemleri yerine çok daha kısa sürelerde yapılan işlemler artık mümkün olmaktadır. Bunun için özel olarak getirtilen dedektörlerle kanalın içine girilmeden tıkalı bölgede alınan sinyallerle sorunlu olan bölgenin noktasal olarak tespiti yapılmaktadır. Yapılan tespit işleminden sonra sorunun ne olduğunu anlamak için kanala sokulan kameralarla daha doğru şekilde yapılan tespitlerle en uygun çözüm sunulmaktadır. Yapılan kanalizasyon temizleme işleminde en kalıcı yöntemleri uygulanarak son teknoloji cihazların kullanılması ile daha profesyonel şekilde işlemlerin yapılması sağlanarak en kısa sürede bütün sorunlarınız giderilmektedir. En son teknolojiyle verilen bu hizmetlerin sağlamış olduğu kolaylıkla artık eskisi kadar uzayan ve birçok soruna neden olan kanalizasyon temizleme işlemlerini en düşük rakamlarla yaptırmak için bizleri arayabilir ve sorunlu olan tüm tesisat sıkıntılarında bilgi alabilirsiniz.
Etiketler : Etiketler: Kanalizasyon Açma, kanalizasyon açma firması, kanalizasyon açma istanbul, kanalizasyon açma nasıl yapılır, kanalizasyon açma şirketi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0535 578 43 41
sohbeti başlat
1
Merhaba
Powered by