" />

Kanalizasyon Açma

kanalizasyon açma

Kanalizasyonlarda biriken katı atıkların artmasıyla kanalizasyonlardan çevreye oldukça kötü kokular yayılmaktadır. Bu tıkanıklığın artması temizliğinin ertelenmesi yayılan kokunun etki alanını genişletmektedir.

Dairelerdeki mevcut tuvalet, lavabo ya da kanalizasyon giderlerinin tıkanması durumlarında kanal açma yöntemlerine başvurulur.

Robotla Kanalizasyon Açma

Kanalizasyon açma tıkanıklığı ana hatta oluşmuş ise sorunu şehrin sular idaresi çözmektedir. Ancak tıkanıklık bir binaya ait ise bu sorunun çözümü ilgili bina sakinlerinin sorumluluğu altındadır. Ufak çaplı görünen bina tıkanıklıklarını açmak için ise çeşitli cihazlar kullanılmaktadır.

kanalizayon tıkanıklığı açma

Günümüzde kullanılan sistemlerle mutfak, lavabo, banyo, balkon pimaşlarına, havalandırma boşluklarındaki tüm gider borularına zarar verilmeden robot cihazlarla, kameralı sistemlerle müdahale edilerek sorun tespiti yapılabiliyor.

Mevcut giderlerinin tıkanıklığına sebep olan nedenleri ortadan kaldırdıktan sonra sorunun çözümü bulunamadıysa kanal açma işlemine başvurulur.

Kanalizasyon Tıkamasının Nedenleri

Kanalizasyon tıkanmalarındaki sebepler arasında evlerde kullanılan sert cisimlerin giderlere atılması bulunmaktadır. Uzun süreli temizlik işlemleri yapılmayan binalarda tadilatlarla birlikte giderlerde biriken harç, kum gibi kalıntılar sebebiyle de meydana gelen tıkanıklıklar yaşanabilir.

Kanalizasyon tıkanıklıklarını hava şartları da artıran sebepler arasındadır. Yağmurlu havalarda tıkanma şikayetleri daha da fazladır. Kuş tüyleri ve çatılarda bulunan tozlar yağmurla birlikte kanalizasyondaki tıkanmayı hızlandırmaktadır. Bu tarz tıkanmalar kullanımı yaygın olan kanal açma robotları ile giderilmektedir.

Kanalizasyon borularındaki en büyük tahribat sebeplerden biri ise göçüklerin yaşanmasıdır. Toprağın zamanla yerine oturması kanal borularının birbirinden ayrılması ya da çökme denilen olayların yaşanması yapısı itibariyle kırılgan olan kanalizasyon sistemlerinde kırılmalara sebebiyet verir. Bu ve benzeri olayların yaşanması durumunda ise binalardan taşmalara sebebiyet verecek tıkanıklıklar başlamış olur.

Kanalizasyon açma tıkanıklıklara sebep olan sorunu doğru olarak bilmek, yüksek maliyetler gerektirmeden çözüm odaklı sonuçlar doğurur.

Doğru firmalar kanalizasyon açma makineleriyle birlikte hızlı bir şekilde kanalizasyon açma işlemini gerçekleştirebiliyor. İlgili cihazlar bilgisayar teknolojisine sahip olmakla birlikte cihazları uzman bir operatörün kullanması oldukça önemlidir. Kanallara gönderilen kameralı cihazlar zamanla birikmiş olan kağıt, bez, moloz parçalarını parçalayarak kanalları açacaktır. Sonrasında ise gönderilen basınçlı su parçalanan atıkları uzaklaştırarak sistemi eskisinden daha da iyi kullanılacak hale getirecektir.

Verdiğiniz oy için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
× Merhaba nasıl yardımcı olabilirim?