" />
Ağu 12, 2015

KALORİFER Kombi Petek Temizleme

Yıllarca kullandığınız tesisat ve petekleriniz belirgin bir süre sonra içerisinde çamurlaşma ve kireçlenmeden sebep ince bir katman oluşur. Bu katman peteklerin ısı kanallarına yapışır ve izole görevi yaparak peteklerin ısı verimini yoğun şekilde düşürür size ısınma sorunu ve yüksek doğalgaz faturası olarak yansır.

Kalorifer tesisatındaki suyun sıkça değiştirilmesi gerekmemektedir. Bu işlemi çok sık yapmak sistemde daha çok korozyona neden olacağından zararlıda olabilir. nedeni ise primer devredeki su, herhangi bir kaçak olmadığı sürece aylarca eksilmez. Bu suda çözünmüş olarak bulunan gazların bir kısmı (Nitrojen ve özellikle Oksijen) zamanla sudan ayrılır ve otomatik purjör tarafından sistemden uzaklaştırılır, oksijenin bir kısmıda metal oksitler oluşturarak madeni aksama bağlanır. Sistemin en önemli parçalarından biri olan ve genellikle demirden oluşmuş olan peteklerin korozyona uğramasının yani paslanmasının en büyük nedenlerinden birisi suda çözünmüş olarak bulunan oksijendir. Kalorifer sisteminin suyunun aşırı yoğun değiştirilmesi sisteme taze oksijenli su verilmesi anlamına gelmektedir. fakat şu durum da göz ardı edilmemelidir ki, bilhassa yeni tesisatlarda, bazı kalitesiz peteklerin içinde bulunan yağ kalıntıları sistemin kullanılmaya başlamasıyla birlikte sisteme yayılmakta ve kombide bulunan özellikle kauçuktan oluşturulmuş aksama büyük zararlar vermektedir. Bu komponentler suda bulunan yağı absorbe ederek deformasyona uğramaktadırlar. özellikle yeni tesisatlarda sistem, bir – iki hafta kullanıldıktan sonra kalorifer sisteminin suyunun değiştirilmesi epey bir faydalı olabilmektedir.

Tek yapmanız gereken şey bizi arayıp , tesisatınızı ve peteklerinizi temizleyip bütün pislikleri sistemden atmak böylelikle kombi ve tesisatınızın daha sorunsuz çalışmasını sağlamak. ancak bu sayede sorunsuzca ve sıcacık bir kış geçirebilirsiniz.

TESiSAT VE RADYATöRLER neden TEMiZLENMELi

1. KOMBi ARıZALARıNA SON : Sistem arasında bulunan kireç ve tortu kombi pompası ve boruların tıkanmasına neden olur.

DiKKAT !!! ısıtma devresi tesisatında pislik, tıkanıklık, tesisat kalıntısı, çapak, cüruf vb. partiküllerin bulunması kombinin çalışmasını menfi yönde etkileyecektir. Bu tip durumlar ; Kombinin randımansız çalışmasına, çok ısınmasına , sesli çalışmasına, kombinizin bozulmasına vb. problemlere sebep olacaktır. Tesisat itibariyle kombide meydana ati bozukluk ve problemler garanti kapsamı dışındadır.

2. fazla DOğALGAZ FATURASı öDEMEYE SON :Eşanjör üzerindeki kireçlenme itibarıyla su geç ısınır. Bu gecikme çok yakıt tüketmesine neden olur. Temizlik ve koruma sonrası eşanjör daha az yakıt ile suyun ısınmasını sağlayacaktır. üç metre Kireç % 30 oranında fazladan yakıt yakmamıza sebep olur. ısıtma sisteminiz pis ise yıllardır kimyasal uygulama yapılmadan kullanıyorsanız bilinki ! Her ödediğiniz 100 TL ‘ nin 20 – 30 TL ‘ sini fazladan ödüyorsunuz.

3. ıSıNMA rahatsızlığına SON ! : Tesisat boruları arasında biriken kireç – tortu yosun bunun gibi kirlilik suyun peteklere ulaşmasını geciktirir. Bu sebeple pompa daha çok çalışır yinede istenen verime ulaşamaz . Daha az yakıtdan daha verim almak için Tesisatınızı özel kimyasal ile temizliyoruz . Tesisat ve Petek temizliği üç yılda bir yapılması gereken temizliktir. Kışa girmeden bütün müşterilerimize yaptırmalarını tavsiye ederiz . Temizlik işlemi makine ve radyatör temizleme kimyasalı ile birlikte yapılmaktadır.

Kışı sorunsuzca GEçiRMEK iSTERMiSiNiZ ?

1. Faturalarınız çokmu yüksek geliyor ?

2. Kombiniz devamlı arızamı yapıyor ?

3. Dereceyi yükselttiğiniz durumda hala üşüyormusunuz ?

4. Yüksek Faturalara karşın verimli ısınamıyormusunuz ?

5. Kombi filtreniz sürekli tıkanıyormu ?

6. Petekleriniz azmı ısınıyor ?

7. Kalorifer tesisatınız 3 yıldır temizliği yapıldımı ?

tüm BU kötü etkileri ORTADAN KALDıRıYORUZ …

mühim NOT : Piyasada petek temizlik ve Radyatör bakımı adı altında kampanya bu gibi gösterip ucuz fiyat vererek suyu değistiren insanlar ortaya çıkmıştır.işini bilmeyen ustalara prim vermeyin !!! Petek temizliği ile peteklerin suyunu değiştirmeyi sakın birbirine karıştırmayın. Bu iki işlem arasında hem işçilik hemde uygulanan kimyasal farkı bulunmaktadır. tercih ettiğimiz Kimyasal TSE onayı almış piyasada kullanılan kimyasaldır. Bu insanlar tahliye vanasından radyatörlerin suyunu boşaltıp tesisatın içerisine bir tutar ilaç doldurup temizliğin yapıldığını söyleyebilirler. Bizim yaptığımız tesisatın içerisine kimyasal döküp makine ile 45 dakika çeviriyoruz. Daha sonra basınçlı su ile durulama gerçekleşiyor. Ortalama bu uygulama 100 mt. kare daire için üç saat sürmektedir. Bizim yaptığımız makineli tesisat ve petek temizliği işlemi aşırı farklı bir işlemdir.

Tesisat Temizliği yapmaktaki amaç tesisatın içerisindeki kireç ve tortuyu kimyasal ilaç kullanarak dışarıya çıkartmaktır. ama us almaz derecede tesisat temizleme yolları ortaya çıkmıştır. Bunlardan bir tanesi müşterinin evine servis elemanları giriyor ve kalorifer tesisatının içerisindeki kirli suyu boşaltıyor. Buraya kadar herşey normal fakat tesisatın içerisine temizleme kimyasalı adı verilen bir sıvı atılıyor ve tesisat kapatılıp çıkılıyor. Sizce içeriye atılan kimyasal peteklerinizin içinde temizlik yapabilir mi ? Bizce yapmaz sebep mi ? Temizlik yapsa dahi içerde ilaç kireci pası sökecek, peki bu sökülen tortular nereye gidecek uçacak değilya . ilaçlama yapıldıktan 30 – 45 dakika sonra pislikler dışarıya alınmazsa yine peteklerin dibine çökecek ve ısı probleminiz tekrarlayacak. bununla birlikte temizleme kimyasalı asit niteliğine sahip bir yapıdadır. Tesisatın arasında bir saatten çok durduğunda içerde kireçle karşılaştığı noktada tepkime başlayacak ve gaz çıkaracaktır. Bizde Petek temizliği yapıyoruz ilacın 100 mililitresi içerde kaldığında biz gittikten 1 saat sonra kombinin basıncı yükselir ve emniyet ventilinden su atmaya başlar.

Petek temizliği makine ile yapılıyor . MAKiNESiZ TEMiZLiğE GELEN şahıs BiZiM FiRMAMıZDAN dahi OLSA KAPıDAN içERiYE SOKMAYıN . TERMAL KAMERA iLE TEMiZLENEN PETEKLERi GöZüNüZLE GöRüN SöZDE DEğiL !!!

TERMAL KAMERA iLE ıSıNMAYAN BöLGE TESPiTi yalnızca BiZDE

ısınmayan petek sorunlarını Firmamız olarak biz çözüyoruz.Siz müşterilerimiz için termal kamera ile ısınmayan peteğin fotorafını çektik. Tam ısınmayan peteklerinizin faturanıza külfetini düşünün,yakıtı aynı seviyede yakıyorsunuz ancak verimi aşırı düşük seviyelerde alıyorsunuz.Buda havaya nakit ödediğinizi gösterir,peteklerinizi termal kamera ile ısı testine tabi tutup farkı sizde görün.test sırasında peteklerinizin heryeri eşit ısı dağıtıyorsa, petekleri temizletmenize gerek kalmaz.ısı testini yaptırın.içiniz rahat kışı karşılayın?

kalorifer kombi petek temizliği

Verdiğiniz oy için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir