Gider Borusu Açma

Kırmadan robotla tuvalet lavabo banyo mutfak atıksu gider tıkanıklığı açma servisi istanbul

Tuvalet ve banyo giderlerinde kimi zaman kullanım hatasından kimi zaman tesisat sırasında kalan beton ve moloz parçalarından kimi zaman da hatalı eğim nedeni ile tıkanmalar meydana gelmektedir. Özellikle tuvalet giderleri, atılan tuvalet kâğıtlarının, kadın petlerinin ve diğer yabancı cisimlerin S borusunda kalması nedeni ile tıkanabilmektedir. Tıkanan gider borusu açma işleminde sıradan tesisatçılardan yardım istendiğinde banyo ve tuvaletin bir kısmının kırılması gerekebilir.

Çünkü gider borularındaki tıkanıklığın yerinin çıplak gözle tespit edilmesi mümkün değildir. Bu nedenle tesisatçılar tıkanıklığın tam yerini bulabilmek için tuvalette kırma işlemi gerçekleştirmektedir. Bu da onarım sonrasında konut ya da işlerine diğer inşaat ustalarının girmesine neden olmaktadır. Bunun sonucunda da onarım maliyetleri artmaktadır. Oysa tıkalı giderlerin açılması işlemlerinde kurumsal firmalardan destek istendiğinde bu tip sorunlar yaşanmamakta, firmalar en son teknolojilerle tasarlanan modern cihazlar aracılığı ile tüm gider tıkanıklıklarını kırmadan açmaktadır.

Uzman tesisatçılar gider borusu açma işlemlerini görüntüleme cihazları aracılığı ile gerçekleştirmektedir. Gider borularında meydana gelen tüm tıkanıklık sorunlarında kullanılan kameralı robot cihazlar, işlemi kısa süre içinde güvenli bir şekilde sonlandırıyor. Profesyonel ekipmanlara sahip olan firmalar tesisat sektöründeki tüm yenilikleri yakından takip ederek müşterilerinin sorunlarını en kısa bir süre içinde ortadan kaldırıyor. Teknik altyapısını sürekli güncelleyerek en kaliteli hizmeti sunan kurumsal firmalar, müşterilerinin tüm başvurularını profesyonel bir bakış açısı ile değerlendirmekte, meydana gelen sorunlara da hızlı bir şekilde müdahale etmektedir.

Tuvalet ya da banyo giderlerinde meydana gelen tıkanıklıkların bildirilmesinin ardından kısa bir sürede adresinize gelen uzman ekipler, öncelikle durum tespiti yapmaktadır. Sonrasında görüntüleme robotlarını gider borusunun içine yollamaktadır. Kameralı robotların elde ettiği görüntüler bilgisayar ortamında değerlendirilmekte, sonrasında da tıkalı olan bölgenin açılması işlemi uygulanmaktadır. Robot cihazlar öncelikle tıkanıklığı tespit ederek özel aparatları sayesinde o bölgedeki yabancı cisimleri parçalamaktadır. Bu işlem sırasında gider borularına kesinlikle zarar verilmemektedir. Uzman personel robot cihazın bu ilk işleminin ardından diğer işlemlere geçmektedir.

Gider borusu açma işleminde modern teknolojilerin kullanılması, sorun meydana gelen yerin noktasal olarak tespiti mümkün olmaktadır. Gider açma cihazı, sadece tuvalet ve banyolarda değil kanalizasyon sistemlerinde de kullanılıyor. Bu cihazlar metrelerce derinlikte olan tıkanıklıkları da kolayca açabiliyor. Ancak kameralı robot cihazları kullanmak belli bir birikim gerektiriyor. Bu birikim de kurumsal firmaların hizmet içi eğitimleri sayesinde oluyor. Bu sayede personel tüm sorunlara uzman çözümler sunabiliyor. Görüntüleme robotlarının elde ettiği görüntüler bilgisayar ekranında belirirken, sorunla ilgili müşteri isterse fotoğraf da alabiliyor. Fotoğraf alma işlemlerinde özellikle apartman ve site gibi yerlerde tüm kat sakinlerinin ikna olması sağlanıyor. Çünkü sadece tuvalet ve banyo giderleri değil yapının genel gider borularında da tıkanıklık meydana gelebiliyor. O zaman bu gider tüm apartman sakinleri tarafından ortak olarak ödeniyor. Çekilen fotoğraf yapılan işlemin geçek olduğunu kanıtlıyor.

Tuvalet, mutfak, lavabo ve banyo giderlerinde meydana gelen tıkanıklık sorunları, günümüzde gelişmiş cihazlarla giderilmektedir. Özellikle gider temizleme hizmetinde, robotla tıkanıklık açma hizmetimiz mevcuttur. Bu robot cihazlar, gider tıkanıklıklarını güvenli bir şekilde açmaktadır. Üstelik açma işleminde gider borusuna zarar vermemektedir. Kırmadan gider borusu açma yöntemini uygulayan firma personeli, belli bir ustalık eğitimi almıştır. Bu eğitimin amacı, hem robot cihazı doğru kullanmak, hem de tıkanıklığı kırmadan açmaktır. Robot cihazlar, ülkemizde çok fazla sayıda firma tarafından kullanılmamaktadır. Bunun nedeni, cihazların satın alma maliyetlerinin yüksek olmasıdır.

Gider temizleme hizmeti almadan önce firmaların çok iyi araştırılması tavsiye edilmektedir. Çünkü bazı firmalar, modern cihazlarla hizmet vermemesine rağmen robot cihazlarla hizmet veriyormuş görüntüsü yaymaktadır. Ayrıca gider tıkanıklıklarında geleneksel yöntemlerle hizmet veren tesisatçılardan destek alındığında, boruların değiştirilmesi, gider borusunun çevresinin kırılması gibi sonuçların da göz önüne alınması gerekir. Bu hizmet büyük tadilatlara da neden olabilir. Oysa modern yöntemlerle hizmet veren firmalar, tüm şikâyetleri tadilata gerek kalmadan ortadan kaldırmaktadır. Üstelik hizmetin maliyeti, geleneksel yöntemlerle karşılaştırıldığında çok uygun olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Ara

×TELEFON BİLGİLERİNİ KAPAT
TELEFON BİLGİLERİNİ GÖSTER