" /> Cihazla Su Sızıntısı Tespiti —
Mar 9, 2020

Cihazla Su Sızıntısı Tespiti

su sızıntısı tespiti

su sızıntısı tespiti

 

Cihazla su sızıntısı tespiti sayesinde artık ulaşılması ve tespit edilmesi en zor noktalarda bile meydana gelen kaçaklarınızın giderilmesi çok daha kolay olmaktadır. Su kaçaklarının oluşması için çok küçük nedenler bile etkili olabilmektedir. Sadece boruların eskimesi değil tesisatta meydana gelen yanlışlık, muslukların ya da contaların gevşemesi gibi sorunların hepsi kaçak oluşumları için yeterli olmaktadır.

Hiç beklemediğiniz bir anda ya da içeride otururken bile oluşan su kaçaklarının tespit edilmesi de bir o kadar zor ve zahmetliydi. Her ustanın yapabileceği işlemler olmasa da tanıdık olduğu için getirdiğiniz kişilerin evlerinizi boş yere mahvettiğini ve kırma işlemleri ile harabeye çevrilmesi gibi sorunlarla çoğu kez karşılaşmışsınızdır.

Oysa artık bunların hiçbirini yaşamadan su kaçağını bulan cihaz ile birlikte kaçak sorunlarına müdahale etmek çok daha kolay olmaktadır. Kaçağın oluştuğu noktanın tespitini yapmak için öncelikle gider borularında bir miktar hiç kesilmeden verilen basınçlar bir müddet sonra borunun içinde ki havanın sıkışmasını sağlayarak oluşan en ufak bir kaçak noktasının bile noktasal olarak tespitinin en kısa sürelerde yapılmasını sağlamaktadır. Sonrasında gider borularına gönderilen görüntüleme özellikli kameralar ile kaçağın oluştuğu noktada bir kırık ya da çatlak gibi durumların olup olmadığına bakılarak en ince detayına kadar yapılan inceleme sonucunda su kaçağını bulan cihaz ile işleme başlanmaktadır.

Kaçağın noktasına ulaşmak için sadece birkaç fayanslık bölgede yapılan yok denecek kadar az bir kırma işlemiyle boruya ulaşılarak kaynak ya da boru değişimi alternatif çözümlerle kaçak bulma işlemi yapılmaktadır. Yapılan her işlem de su kaçağını bulan cihaz ile çalışarak hiçbir bölgeye zarar verilmeden işlemlerin yapılmasının çok tercih edilmesine neden olan faktörler arasında yer almaktadır. Firmamız tarafından her zaman yardım alabilirsiniz.

Comments 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir