Boru Tıkanıklığı Açma İstanbul

Pimaş Boru Tıkanıklığı Açma İstanbul

Boru tıkanıklığı açma işi artık eskiden daha deneyimli bir şekilde gerçekleştirilebilen bir iş. Eskiden, söz konusu tesisattaki boruların içine bakmak olası olmaması sebebiyle, bir boru tıkanıklığı vuku bulduğunda boru tıkanıklığı açma işini yapıcak olan çalışan, tesisatı en başından itibaren incelemek zorundaydı. Bu inceleme işi ise tesisat boruları duvarların içerisinden görünüşü bozmamak için geçirildiğinden, atık su boru hattı boyunca ilerleyerek duvarlar kırılır, sıkıntının nerede borunun neresinde olduğu tetkik edilmeye çalışılırdı. Bu ise elbette ki hem ortalığın kirlenmesini, hem süre kaybını hem de müşteri için para kaybını ifade etmekteydi. Hatta bazen şayet tıkanıklığın kaynaklandığı nokta hattın daha da ileri kısımlarında ise, bu müşteriler için sorunu daha da sıkıntılı ve can sıkıcı bir hale getirirdi. nedeniyse kaynağa yakın yerlerde olmayan tıkanıklık daha çok duvarın yıkılıp yıpranma edilmesine, etrafın yapılan onarım operasyonu sonrasında daha da kirlenmesine ve bekleneceği üzere tamirin daha da uğraştırıcı olması ve yine duvarların kapanma masrafı da göz önüne alınırsa sorunun umulduğundan daha da pahalıya gelmesine yol açmaktaydı.

Boru Tıkanıklığı Açmak İçin Kullandığımız Makinalar

Bu zamanlarda kullanılan modern teknolojik aygıtlar yardımıyla bundan sonra bu sorunlar hemen hemen rafa kaldırıldı. Boru tıkanıklığı açma işleminde artık tesisatı takip ederek duvarları kırıp borulara ulaşmaya çalışmak, böylece sıkıntının nerede olduğunu tespit etmek işleri bitti. uygulanan özel kamera sistemleri ile tesisat uzmanları boruları kontrol etmek için tesisat boyunca duvarlarda ilerlemiyor, bizzat borunun içerisine sokulan kamera yardımı ile tıkanıklığın hangi lokalde olduğunu tetkik edip sıkıntısı çözmeye bizzat kaynağından başlamış olmakta. Bu hem işi yapan kurum hem de işi yaptıran kişi açısından büyük bir mutluluk oluşturuyor. nedeniyse hiç kimse bir sıkıntının kendisinden daha da sıkıntılı metotlarla çözülmesini kabul etmez.

Bu teknolojik metotlarla yapılan boru tıkanıklığı açma işlemi şu şekilde gerçekleştirilir: Tesisat çalışanı elindeki özel bir kamera ile borunun içerisinde ilerleme şansı bulur ve borunun içerisini görüntüler. Borunun içerisindeki tıkanıklığa neden olan şey tespit edilene kadar bu işleme devam edilir. Tıkanıklık tetkik edildikten sonra ise bu tıkanıklığı açmak için çeşitli yöntemler kullanılır. Bunlardan bir tanesi basınçlı su yöntemidir. Boru içerisine yüksek basınçlı su gönderilerek tıkanıklığın giderilmesi sağlanır. ikince ve azami uygulanan yöntem ise tıkanıklık açma cihazıdır. Bu cihazlar boru içinde ilerleyerek sıkıntıya sebep olan cismi parçalarlar. ve ya öteki bir biçimde, yay sistemi vasıtasıyla tıkanıklığı yaratan cisme tutunarak onu musluğun ağzına doğru çekerler. şayet siz de böyle bir problem ile karşı karşıyaysanız, evinizi klasik yöntemler kullanarak harap etmek yerine, uygar yolları tercih edebilirsiniz.

Boru Tıkanıklığı Açma Servisi

Boru tıkanıklığı açma işlemlerin de bu zamana kadar yaptırmış olduğumuz hiç bir işten tam şekilde emin olamıyorduk. şu süre da deneyimli bir hizmet sunan bir tesisatçıyı aradığınız da kanalınız ile evinizin giderlerin içinde boru mesafesinin kaç m.. olduğunu sormak durumundadır. sebebiyse uygulanan işlemler ona göre değişir. Emin olamamamızın nedeni de buradan kaynaklanır. Nereye kadara ulaştığımızı bilmeden sınırlı bir noktada yapılan boru açma işlemlerin de içimiz hiç de rahat değildi. devamlı bir tedirginlik arasında bu zamana kadar giderlerimizi kullandık.

Çok aşırı fazla kısa bir süre içinde bundan sonra daha çağdaş hizmetlerin sunulmasını verici robotlar üretilmesiyle başlanan yenileşme tıkanıklık bulma ve onarımının yapılması aşamasın da aslında ne kadar pratik çözümlerinin olduğunu sergilemiştir. Evimiz de otururken ve ya meslek yerimizdeyken herzaman giderlerimizi kullanırız. Yemek yaparken, bir şeyi temizlemek istediğimiz de yahut aklınıza gelebilecek her çeşitli olayda her süre suyu yani gider kullanımını çoğaltırız. Hiç dikkat etmeden attığımız yemek artıkları, yağlı sular, borunun içerisinin kireçlenmesine sebep olacak temizlik ürünleri gerçekte hepsi zamanla boru tıkanmalarına zemin hazırlamaktadır.

Boru Tıkanıklığı Açma Firması

Tıkanmanın meydana geldiği anlama zamanı aslında bizim için en ciddi olan noktadır. Giderlerinizden önceki zamanlar da gelmeyen fakat son zamanlar da yavaş yavaş çoğalan bir koku oluşumu, suyun ara fasıla gidişinde meydana gelen yavaşlama bunun gibi sıkıntı yaşıyorsanız o süre tıkanıklık oluşumunun başladığını manasına gelmektedir. lakin biz bir tıkanma olduğunu düşünsek de gidip bir tesisatçıyı aramak yerine boru tıkanıklığı açma etkisine sahip kimyasal ürünler bile bir müddet kendimize zaman kazandırıyoruz.

Süre kazandırıyoruz dememin nedeni dökülen bu maddelerin ilk münasebet ettiği bölgede yanıcı etkisi ile eriterek bulunmamakta eder ve bu da birkaç gün sonra % tıkanacak borunun bir hafta da tıkanmasına sebep olur. devamlı bu maddelerin kullanımı ise bir gün tam olarak güçsüzleşen borunuzun kırılmasına sebep biçimde çözümü daha bundan böyle daha zor bir hal saha soruna dönüştürür. lakin üç-4 tl ye bulduğumuz bu rahat hizmetten yine de vazgeçmiyoruz ve ustalarımızın borular arasında görmüş olduğu artıkların çoğu bu maddeler olmaktadır.
Oysa kırmadan dökmeden tıkanan pimaşlara bulmuş olduğumuz çözümler ile bir tarafı onarırken bir tarafı bozmadan hattın genelinde yapmış olduğumuz tamir tam bir netlik arasında gider tahliyesinin eskisinden daha sorunsuz hale getirilmesini sağlıyoruz. Avrupa da çok fazla fazla uzun yıllar öncelikle var olan bu işlemler bundan sonra çağdaş ve kendinden olan kuruluşların ithal etmesiyle birlikte istanbul ve Ankara başta olmak üzere daha yoğun şekilde çok il çapında hizmeti verilmekte. Kendi arasında bir çığır özelliği taşıyan bu cihazlar ile borunun 3 m. derinliğine kadar inerek hattınız da umumi bir kontrol yapılarak tıkanmanın meydana geldiği bölgeler saptanır.Bu işlemin sonuna kadar sırf boruların içerisin de dolaştırmış olduğumuz kameraların var olması ile kırılmayan evinizin tıpkı biçimde boru tıkanıklığı açma işleminde de kırılmaması devam ederek hususi tıkanıklık açıcı teller sayesinde kısa süre da bütün pisliklerin kanala iletilmesi ve borular içinde ki tahliye işleminin yine başlanması sağlanır. Sorunun giderilmesinin ardından ben gider borularımın içinde ki tıkanmaya neden olan etkenleri bilmek istiyorum derseniz kamera işlemine devam eden ekiplerimiz onarıma ihtiyaç duyulan bölgeler gerektiği biçimde müdahale edilip en iyi biçimde boru tıkanıklığı açma işlemi bitirilir.
Robot Cihazlarla Kanal Tuvalet Lavabo Açma Servisi İstanbul

Tıkanıklık Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Banyo Gideri Tıkanıklığı Açma

Kırmak Yok Robot Cihazlarla Garantili Olarak Açıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Ara

×TELEFON BİLGİLERİNİ KAPAT
TELEFON BİLGİLERİNİ GÖSTER