Bahçelievler Su Kaçağı Bulma

Bahçelievler Su Kaçağı Bulma | SuKaçağı Tespiti |Su Sızıntısı Tespit Firması

Çalışma alanlarımızdan biri ise bahçelievler su kaçağı bulma işlemidir.Su kaçağı bulma her zaman uğraştırıcı ve çoğu zaman tespit edilmesi konusunda zorlayıcı olmaktadır. Gider borularının çok sık kullanılması sonucunda eskiyen borularda zamanla oluşan eskimeye bağlı olarak yer yer çatlak oluşumu olmaktadır. Oluşan bu çatlaklardan sızan sularda hem duvarlarınızın hem de evinizin birçok bölgesinde kötü etkilerin oluşmasına neden olarak sıkıntılar yaratmaktadır. su birikintilerinin özellikle mutfak dolaplarının alt borusundan sızmasıyla hem dolapların hem de bu bölgeden sızarak parkelerin alt bölgesine dolarak parkenin şişmesi ve zamanla çürümesini sağlayarak artı olarak birçok masrafın çıkmasına neden olmaktadır. Bu sorunların oluşmasını engellemek için de su kaçağı bulma işleminin vakit kaybedilmeden ve en doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Bunun sağlayabilmek için yapılması gereken de tabi ki iyi bir firmanın sağlamış olduğu kaliteli hizmetlerden faydalanmaktır. Su kaçağı bulma işlemleri kaçağın hangi noktasından oluştuğuna yada oluşum süresine göre tespit edilmesi en zor olan sorunların başında gelmektedir. Özellikle gider borularında oluşan su kaçaklarının tespiti en fazla zorlayan bölgeler olmaktadır.
Su Kaçağı Bulma Firması

Hem çok kullanıma bağlı olarak hem de hattın boyunun uzun olması tespit edilme işleminin daha zor olmasını sağlamaktadır. Bunun için eski yöntemler de yapılan işlemlerin başında gelen ise öncelikle tahmini olarak tespit yapmak için değil de borulara ulaşmak için hat boyunca bütün duvarın bir noktadan kırılmaya başlanmaktadır. Uzun bir süre devam edilen bu işlem nedeniyle belki çok kısa sürelerde yapılabilecek su kaçağını tespiti işlemleri günlerce hatta bazen haftalarca bile uzamaktadır. Bu durumda tabi ki çok fazla can sıkıcı durumları beraberinde getirerek çok fazla gergin olmanıza neden olur. Hem kırılan bölgelerin onarımları hem de boş yere uçup giden binlerce liranın yaratmış olduğu bu kötü durumları yaşamamak istememeniz en doğal hakkınızdır. Bu konuda en iyi hizmeti en son moda teknolojik cihazlarla vermeyi kendine ilke edinmiş bir firmanın su kaçağı bulma işlemlerinde sizlere de çok fazla yarar sağlayacağını düşünüyorum. Hiçbir bölgeye zarar vermeden en doğru şekilde yapılan tespitler dayesinde hem daha kaliteli hizmetler sunularak hem de kalıcılık en uzun sağlanmış olur. Eski yöntemlerle evinizde boş yere yapılan kırma işlemlerine son verilerek yapılan su kaçağı bulma işlemlerin de gelişen bu işlemler sayesinde aynı gün içerisinde su ile ilgili sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekense sadece numaralarımızı çevirip aynı gün içerisinde gelen ekip ve ekipmanlarımızla sorunlarınıza daha kalıcı çözümler bu kadar kolayken artık eski yöntemlerin tamamen eskide kalmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum.
Su Kaçağı Bulma Şirketi
En kaliteli ekipmanlarımızla yaptığımız hizmet karşılığında istediğimiz en cüzi rakamlar ile her geçen gün daha fazla tercih edilerek yaygınlaşmaktayız. Hiçbir bölgeye zarar verilmeden ya da duvarın kırılması fayansların sökülmesi uzun ve maliyetli işlemler yerine kullandığımız en özel ve otomatik cihazlar ile daha kolay işlemlerin yapılmasını sağlayarak kaçakların noktasal olarak tespiti yapılmaktadır. Yapılan bu tespitlerle su kaçağı bulma hem daha kolay hem de daha kısa sürelerde yapılmaktadır. Sunulan bu hizmetin devamlılığı için her koşulda kendini geliştirmeye devam eden firmamız ile sizde su kaçağını bulma işlemleriniz için yardım alarak daha zahmetsiz işlemlerin kalıcılığını sağlamış olursunuz. Sorunlar karşısından çaresiz ve soruna vakıf olmadığınız durumlarda ilk olarak ulaşacağınız firma bizim olduğunu unutmayın.Tecrübeli kaliteli ve saat sorunu olmayan firmamızı arayarak tesisat sıkıntılarını paylaşabilirsiniz.Sorununuzun çözülme garantisini de çok net bir şekilde söyleyebiliriz.
Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Bulma Firması

Su Kaçak Tespiti

Günümüzde gelişen teknoloji hayatın birçok alanında kullanılmaktadır. Su tesisatında yaşanan arızaların da tespit edilmesinde artık eski yöntemler bir kenara bırakılmakta ve teknolojinin sağladığı imkanlarla su tesisatı arızaları kolayca tespit edilerek giderilmektedir. Firma olarak profesyonel ve deneyimli ekibimizle birlikte su tesisatı konusunda yaşadığınız tüm sıkıntılarda size destek vermekte, arızanın sebebini kesin bir şekilde tespit ederek, onarma işlemlerini kısa süre içerisinde tamamlamaktayız. Firmamızın vermekte olduğu hizmetler arasında kırmadan su kaçak tespiti yapılması da bulunmaktadır.
Evinizde temizlik yaparken kullandığınız kimyasal maddeler, zaman içerisinde su borularınızı tahriş ederek, delikler açılmasına sebep olmaktadır. Su borularınızda açılan bu deliklere su kaçaklarının yaşanmasına sebep olmaktadır ve su tesisatı konusunda hizmet vermekte olan birçok kişi su kaçaklarını kırma işlemi yaparak tespit etmektedir. Ancak kırarak yapılan işlemlerde tüm su kaçakları tespit edilememekte ve yapılan onarım işlemleri ilerleyen dönemlerde tekrarlanabilmektedir. Bu nedenle firma olarak son teknolojinin sağladığı görüntüleme sistemlerinden faydalanmakta ve borularınızın içinde bulunan tüm delikler tek tek tespit edilebilmektedir. Böylece kırmadan su kaçak tespiti yapılmakta ve onarım işlemleri yapılan bu tespitlere göre gerçekleştirilmektedir. Ekiplerimizin deneyimi ve uzmanlığı ile teknolojik ekipmanlarımız sayesinde su tesisatınızda bulunan tüm problemler kolaylıkla tespit edilebilmekte ve kolayca onarım işlemleri tamamlanmaktadır.
Firmamızın deneyimli ekipleri su kaçak tespiti dışında birçok konuda onarım hizmetleri vermektedir. Su tesisatı alanında verdiğimiz hizmetler arasında klozet tıkanıklığı açma, alt kata su sızması, banyo tıkanıklığı açma, tıkanmış tuvalet açma, kalorifer petek temizliği, lavabo tıkanıklığı açma, tuvalet tıkanıklığı açma, tuvalet borusu açma, kırmadan robotla pimaş açma ve gider açma da bulunmaktadır
Kırmadan su kaçak tespiti ve diğer su tesisatı arızalarınızda deneyimli ekiplerimizin arızayı anında gidermesini sağlayabilirsiniz.

Su Sızıntısı Tespiti

Su Sızıntısı

su-sizintisi
Su Sızıntısı

Binalardaki ve açık alanlardaki sulama tesislerindeki en büyük sıkıntısu sızıntısı olmaktadır. Su kaçakları ve su sızıntıları bir yandan binalardaki taşıyıcı sisteme zarar verirken bir yandan da yaşam alanlarındaki dekorasyona da zarar verir. Üstelik bu zarar sadece su kaçağının olduğu yerde görülmez. Yanda ve altta yaşayanlarda da su sızıntıları sıkıntı yaratır. Özellikle bir alt kattaki bağımsız birimlerin tavanlarında ve duvarlarında rutubet, kararma gibi sonuçlara neden olur. Tesisat kaçağı olduğu durumlarda bir başka zarar da yükseler su fatura gideridir. Bu da ekonomik olarak zarar gelmesi demektir. Su kaçakları, geleneksel yöntemlerde en zor tespit edilebilen bir sorundur. Gelişmiş cihazların kullanılmadığı bu sorunda tespit yapılırken sızıntının görüldüğü yerden itibaren betonun kırılması gerekmektedir. Kimi zaman bu kırma işlemi boş yere de yapılmış olabilmektedir. Çünkü su sızıntısı nın ana merkezinin görüldüğü yerin olmaması ihtimali vardır. Bu durumda gereksiz bir tadilat masrafı ortaya çıkar.

Su Sızıntısı Modern Cihazlarla Yapılır

Su sızıntısı günümüzde akustik su kaçağı tespit cihazı ve direktörlü cihazlarla tespit edilmektedir. Bu cihazlar bilgisayar sistemleriyle donatılmıştır ve su kaçaklarının tespitini kısa süre içinde en doğru bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Bu cihazlar, altyapısını gelişmiş teknolojilerle güncelleyen kurumsal tesisat firmalarında bulunmaktadır. Yurt dışında imal edilen su kaçak tespit cihazları, kurumsal firmalar aracılığı ile Türkiye’ye getirilmekte ve sorunların ortadan kaldırılması için kullanılmaktadır. Bu cihazların en büyük özelliği, sızıntıların herhangi bir yerin kırılmasına gerek kalmadan tespit edilmesini sağlamaktır. Ancak cihazın kullanımı kolay değildir ve bu hizmeti veren tesisatçılar, cihazı kullanmak için özel bir eğitimden geçirilmektedir. Ayrıca bu cihazların satın alınması için yüksek bir bedel ödenmesi gereklidir. Bu nedenle akustik su kaçağı tespit cihazı ile dedektörlü cihazların mahalle aralarında hizmet veren tesisatçılarda bulunması imkansızdır.

Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir?

Peki, su sızıntısı nasıl tespit edilmektedir? Öncelikle profesyonel ekipler, su kaçağı haber verilir verilmez tam donanımlı olarak belirtilen adrese gelmektedir. Ev, işyeri, bahçe sulama alanları bata olmak üzere temiz suyun kullanıldığı her yerde sorun olabilir. Uzman tesisatçılar, buna göre donatılmıştır ve kaçağı kısa süre içinde bulabilecek kadar bilgi sahibidir. Öncelikle su tesisatı boyunca dinleme yapılmaktadır. Bu dinlemede borunun içinde geçen suyun sesindeki çok küçük bir değişiklik bile fark edilebilmektedir. Tesisatçılar, betonun altından dinleme yaparak suyun sesinin değiştiği noktayı tespit eder. Sonrasında da gerekli müdahale gerçekleştirirler. Uzman ekipler, sızıntının görüldüğü yerden itibaren dinleme yapar ve çoğu zaman kaçağın merkezi, sızıntının görüldüğü yerin çok daha farklı bir noktası olmaktadır. Bu farklı noktayı bulabilmek için gelişmiş teknolojilere sahip cihazlardan yararlanılır. Peki sızıntı neden kaçağın olduğu yerden daha farklı bir noktada ortaya çıkmaktadır. Bunun nedeni, suyun betonun en zayıf yerinden dışarı sızmasıdır. Su, sızdığı noktadan yavaş yavaş ilerler ve betonun yalıtımı az olduğu bölgeden kendini gösterir.

Açık Alanlardaki Su Kaçaklarının Tespiti

Bu cihazlarla açık alanlarda meydana gelen su sızıntısı da kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Bu işlemde yerin üç metre altından geçen borulardaki kaçaklar da kolaylıkla bulunabilmektedir. Genellikle bu işlem için dedektörlü cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar kullanılırken arazideki herhangi bir yer, kaçağın tespiti için kazılmaz. Bu nedenle tüm su kaçaklarında ekstra bir tadilat masrafıyla karşı karşıya kalınmaması için gelişmiş teknolojilerle hizmet veren firmaların tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Bu firmalar incelenirken de detaylı bir araştırma yapılması önerilmektedir. Bazı firmaların kırmadan su kaçağı tespiti yaptığını belirtmelerine karşın gelişmiş cihazlara sahip olmadıkları bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Ara

×TELEFON BİLGİLERİNİ KAPAT
TELEFON BİLGİLERİNİ GÖSTER